Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

BULROM GAS IMPEX S.R.L.


Date de identificare pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 14012099
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/6335/2001

Domeniul principal de activitate al BULROM GAS IMPEX S.R.L.


CAEN: Fabricarea produselor obtinute din prelucrarea titeiului

Date de contact ale BULROM GAS IMPEX S.R.L.


Adresa: BUCURESTI, Judet: SECTORUL
Informatii de contact pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L. in Major Companies in Romania

Profil extins pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L. in kompass.com

Profil de companie pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate31.987.90729.333.82042.486.51143.193.50339.538.241
Total active circulante59.465.90465.864.44694.007.30097.567.14771.836.924
Stocuri6.711.34310.171.0146.756.1068.185.8568.677.020
Casa si conturi11.020.1258.597.69816.926.22923.342.7564.279.655
Creante41.734.43647.095.73470.324.96566.038.53558.880.249
Capitaluri total15.131.03832.127.96455.574.56073.019.02543.728.956
Capital social560.000560.000560.000560.000560.000
Provizioane35.02735.027N/AN/AN/A
Datorii total76.227.21963.033.81480.998.73867.806.81167.691.937
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri326.641.483368.986.260456.816.715421.326.088275.587.268
Total venituri372.255.145429.434.065492.929.176452.396.257279.821.658
Total cheltuieli365.114.889408.187.752462.910.710424.828.350261.094.891
Profit brut7.140.25621.246.31330.018.46627.567.90716.722.682
Profit net6.093.53918.265.27125.634.64323.584.51114.033.495
Numar salariati131146140150140
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii5,03781,96201,45750,92861,5480
Total datorii / total active2,38302,14881,90651,56981,7121
Capitaluri proprii / total active0,47301,09531,30811,69051,1060
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)2,18605,75806,57126,54316,0680
Marja de profit net (%)1,86554,95015,61165,59775,0922
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare46,893366,055354,092137,788238,2817
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare40,019156,787146,192632,328032,1256
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)7,499510,06115,39827,091511,4922
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)39,189439,148747,218648,075665,5324
Viteza de rotatie total active (nr de ori)2,38302,14881,90651,56981,7121
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei BULROM GAS IMPEX S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.