Monday, August 21st
financial raport of rapoarte financiare ale
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
BULROM GAS IMPEX S.R.L.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

BULROM GAS IMPEX S.R.L.


Date de identificare pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 14012099
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/6335/2001

Domeniul principal de activitate al BULROM GAS IMPEX S.R.L.


CAEN: Fabricarea produselor obtinute din prelucrarea titeiului

Date de contact ale BULROM GAS IMPEX S.R.L.


Adresa: BUCURESTI, Judet: SECTORUL
Informatii de contact pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L. in Major Companies in Romania

Profil extins pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L. in kompass.com

Profil de companie pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20112012201320142015
Total active imobilizate12.524.47531.987.90729.333.82042.486.51143.193.503
Total active circulante56.049.99459.465.90465.864.44694.007.30097.567.147
Stocuri5.457.1146.711.34310.171.0146.756.1068.185.856
Casa si conturi10.985.26811.020.1258.597.69816.926.22923.342.756
Creante39.607.61241.734.43647.095.73470.324.96566.038.535
Capitaluri total9.037.49915.131.03832.127.96455.574.56073.019.025
Capital social560.000560.000560.000560.000560.000
Provizioane35.02735.02735.027N/AN/A
Datorii total59.405.29576.227.21963.033.81480.998.73867.806.811
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20112012201320142015
Cifra de afaceri321.546.949326.641.483368.986.260456.816.715421.326.088
Total venituri354.352.110372.255.145429.434.065492.929.176452.396.257
Total cheltuieli350.606.129365.114.889408.187.752462.910.710424.828.350
Profit brut3.745.9817.140.25621.246.31330.018.46627.567.907
Profit net3.125.0236.093.53918.265.27125.634.64323.584.511
Numar salariati122131146140150
Indicatori Derivati din Bilant20112012201320142015
Total datorii / capitaluri proprii6,57325,03781,96201,45750,9286
Total datorii / total active4,74312,38302,14881,90651,5698
Capitaluri proprii / total active0,72160,47301,09531,30811,6905
Indicatori de Profitabilitate20112012201320142015
Marja de profit brut (%)1,16502,18605,75806,57126,5431
Marja de profit net (%)0,97191,86554,95015,61165,5977
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare40,854146,893366,055354,092137,7882
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare34,081840,019156,787146,192632,3280
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20112012201320142015
Viteza rotatie stocuri (zile)6,19467,499510,06115,39827,0915
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)37,781639,189439,148747,218648,0756
Viteza de rotatie total active (nr de ori)4,74312,38302,14881,90651,5698
Evolutie Cifra de Afaceri (2011-2015)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei BULROM GAS IMPEX S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2011-2015)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2011-2015)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2011-2015)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre BULROM GAS IMPEX S.R.L. in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Events Evenimente Doingbusiness.ro News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© 2017 - Copyright Doingbusiness.ro