Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

STEF TRANS SRL


Date de identificare pentru STEF TRANS SRL


Codul de identificare fiscala: 19075934
Nr. inreg. Registrul Comertului: J34/570/2006

Domeniul principal de activitate al STEF TRANS SRL


CAEN: Transporturi rutiere de marfuri

Date de contact ale STEF TRANS SRL


Adresa: DOBROTESTI, Judet: TELEORMAN
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate463.357435.637544.135498.043482.039
Total active circulante427.975493.895576.806257.630382.777
Stocuri124.230138.895138.65115.49134.743
Casa si conturi29.99029.21722.0637.451108.091
Creante273.755325.783416.092234.688239.943
Capitaluri total46.08158.403N/AN/AN/A
Capital social200200200N/A200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total845.251871.1291.171.992799.982891.837
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri364.791513.148458.620292.872348.967
Total venituri364.800554.050458.622462.873393.967
Total cheltuieli359.322539.850568.076454.282322.266
Profit brut5.47814.200-109.4548.59125.688
Profit net4.60212.322-109.4546.74317.288
Numar salariati11121
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii18,342714,9158---
Total datorii / total active1,82421,99972,15391,60631,8501
Capitaluri proprii / total active0,09950,1341---
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)1,50172,7672-23,86592,93347,3612
Marja de profit net (%)1,26152,4013-23,86592,30244,9541
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare11,887824,3138214,4013-19,3888-95,0668
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare9,986821,0982214,4013-15,2181-63,9799
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)124,301298,7954110,347619,306136,3392
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)230,1780194,7295278,2802245,7870210,8966
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,82421,99972,15391,60631,8501
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania STEF TRANS SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei STEF TRANS SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru STEF TRANS SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania STEF TRANS SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre STEF TRANS SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania STEF TRANS SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre STEF TRANS SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.