Wednesday, September 02nd
financial raport of ghimar-srl rapoarte financiare ale ghimar-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
GHIMAR S.R.L.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

GHIMAR S.R.L.


Date de identificare pentru GHIMAR S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 14354962
Nr. inreg. Registrul Comertului: J31/324/2001

Domeniul principal de activitate al GHIMAR S.R.L.


CAEN: Fabricarea altor masini-unelte n.c.a.

Date de contact ale GHIMAR S.R.L.


Adresa: CRISENI, Judet: SALAJ
Profil de companie pentru GHIMAR S.R.L. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20102011201220132014
Total active imobilizate4.553.2823.974.6793.475.6293.149.9222.951.076
Total active circulante7.310.8317.358.2687.322.0846.011.4955.654.500
Stocuri3.356.8583.889.7423.551.7012.170.4052.012.036
Casa si conturi5778841.3001.06313.062
Creante3.953.3963.467.6423.769.0833.840.0273.629.402
Capitaluri total2.850.6731.964.4921.118.68910.11971.849
Capital social4.019.1204.019.1204.019.1204.019.1204.019.120
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total8.945.0779.368.4559.724.6329.151.2988.544.325
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20102011201220132014
Cifra de afaceri4.557.7973.439.8983.822.3232.012.158759.257
Total venituri4.928.6273.552.6643.904.5561.983.0821.447.126
Total cheltuieli4.656.4154.438.8454.750.7163.092.8331.374.130
Profit brut272.212-886.181-846.160-1.109.75172.996
Profit net265.762-886.181-846.160-1.109.75172.996
Numar salariati35312981
Indicatori Derivati din Bilant20102011201220132014
Total datorii / capitaluri proprii3,13794,76898,6929904,3678118,9206
Total datorii / total active1,96452,35702,79792,90522,8953
Capitaluri proprii / total active0,62610,49430,32190,00320,0243
Indicatori de Profitabilitate20102011201220132014
Marja de profit brut (%)5,9724-25,7618-22,1373-55,15239,6141
Marja de profit net (%)5,8309-25,7618-22,1373-55,15239,6141
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare9,3254-45,1099-78,8533-10.967,0027119,1752
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare9,1044-45,1099-78,8533-10.967,0027119,1752
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20102011201220132014
Viteza rotatie stocuri (zile)268,8257412,7320339,1579393,7056967,2524
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)266,0488309,1965302,4504585,35331.466,1965
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,96452,35702,79792,90522,8953
Evolutie Cifra de Afaceri (2010-2014)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei GHIMAR S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2010-2014)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru GHIMAR S.R.L. in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2010-2014)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre GHIMAR S.R.L. in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2010-2014)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre GHIMAR S.R.L. in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion