Tuesday, December 06th
financial raport of ghimar-srl rapoarte financiare ale ghimar-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
GHIMAR S.R.L.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

GHIMAR S.R.L.


Date de identificare pentru GHIMAR S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 14354962
Nr. inreg. Registrul Comertului: J31/324/2001

Domeniul principal de activitate al GHIMAR S.R.L.


CAEN: Fabricarea altor masini-unelte n.c.a.

Date de contact ale GHIMAR S.R.L.


Adresa: CRISENI, Judet: SALAJ
Profil de companie pentru GHIMAR S.R.L. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20112012201320142015
Total active imobilizate3.974.6793.475.6293.149.9222.951.0761.222.772
Total active circulante7.358.2687.322.0846.011.4955.654.5005.327.720
Stocuri3.889.7423.551.7012.170.4052.012.0361.920.155
Casa si conturi8841.3001.06313.06221.056
Creante3.467.6423.769.0833.840.0273.629.4023.386.509
Capitaluri total1.964.4921.118.68910.11971.849187.400
Capital social4.019.1204.019.1204.019.1204.019.120N/A
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total9.368.4559.724.6329.151.2988.544.3257.353.300
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20112012201320142015
Cifra de afaceri3.439.8983.822.3232.012.158759.257245.857
Total venituri3.552.6643.904.5561.983.0821.447.1262.598.509
Total cheltuieli4.438.8454.750.7163.092.8331.374.1302.482.959
Profit brut-886.181-846.160-1.109.75172.996115.550
Profit net-886.181-846.160-1.109.75172.996115.550
Numar salariati3129811
Indicatori Derivati din Bilant20112012201320142015
Total datorii / capitaluri proprii4,76898,6929904,3678118,920639,2385
Total datorii / total active2,35702,79792,90522,89536,0136
Capitaluri proprii / total active0,49430,32190,00320,02430,1533
Indicatori de Profitabilitate20112012201320142015
Marja de profit brut (%)-25,7618-22,1373-55,15239,614146,9989
Marja de profit net (%)-25,7618-22,1373-55,15239,614146,9989
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-45,1099-78,8533-10.967,0027119,1752-14,3932
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-45,1099-78,8533-10.967,0027119,1752-14,3932
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20112012201320142015
Viteza rotatie stocuri (zile)412,7320339,1579393,7056967,25242.850,6676
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)309,1965302,4504585,35331.466,19654.224,8915
Viteza de rotatie total active (nr de ori)2,35702,79792,90522,89536,0136
Evolutie Cifra de Afaceri (2011-2015)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei GHIMAR S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2011-2015)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru GHIMAR S.R.L. in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2011-2015)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre GHIMAR S.R.L. in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2011-2015)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre GHIMAR S.R.L. in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Events Evenimente Doingbusiness.ro News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© 2016 - Copyright Doingbusiness.ro