Monday, October 20th
financial raport of ghimar-srl rapoarte financiare ale ghimar-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
GHIMAR S.R.L.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

GHIMAR S.R.L.


Date de identificare pentru GHIMAR S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 14354962
Nr. inreg. Registrul Comertului: J31/324/2001

Domeniul principal de activitate al GHIMAR S.R.L.


CAEN: Fabricarea altor masini-unelte n.c.a.

Date de contact ale GHIMAR S.R.L.


Adresa: CRISENI, Judet: SALAJ
Profil de companie pentru GHIMAR S.R.L. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20092010201120122013
Total active imobilizate4.956.4004.553.2823.974.6793.475.6293.149.922
Total active circulante5.840.5087.310.8317.358.2687.322.0846.011.495
Stocuri3.196.6073.356.8583.889.7423.551.7012.170.405
Casa si conturi1.2085778841.3001.063
Creante2.642.6933.953.3963.467.6423.769.0833.840.027
Capitaluri total2.583.9962.850.6731.964.492N/AN/A
Capital social4.019.1204.019.1204.019.1204.019.1204.019.120
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total8.212.9128.945.0779.368.4559.724.6329.151.298
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20092010201120122013
Cifra de afaceri2.143.9084.557.7973.439.8983.822.3232.012.158
Total venituri2.304.1024.928.6273.552.6643.904.5561.983.082
Total cheltuieli3.841.7974.656.4154.438.8454.750.7163.092.833
Profit brut-1.537.695272.212-886.181-846.160-1.109.751
Profit net-1.545.028265.762-886.181-846.160-1.109.751
Numar salariati533531298
Indicatori Derivati din Bilant20092010201120122013
Total datorii / capitaluri proprii3,17843,13794,7689--
Total datorii / total active1,65701,96452,35702,79792,9052
Capitaluri proprii / total active0,52130,62610,4943--
Indicatori de Profitabilitate20092010201120122013
Marja de profit brut (%)-71,72395,9724-25,7618-22,1373-55,1523
Marja de profit net (%)-72,06605,8309-25,7618-22,1373-55,1523
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-59,50849,3254-45,1099-78,8533-10.967,0027
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-59,79229,1044-45,1099-78,8533-10.967,0027
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20092010201120122013
Viteza rotatie stocuri (zile)544,2218268,8257412,7320339,1579393,7056
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)378,0824266,0488309,1965302,4504585,3533
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,65701,96452,35702,79792,9052
Evolutie Cifra de Afaceri (2009-2013)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei GHIMAR S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2009-2013)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru GHIMAR S.R.L. in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2009-2013)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre GHIMAR S.R.L. in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2009-2013)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre GHIMAR S.R.L. in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion