Wednesday, July 23rd
financial raport of ghimar-srl rapoarte financiare ale ghimar-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
GHIMAR S.R.L.
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

GHIMAR S.R.L.


Date de identificare pentru GHIMAR S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 14354962
Nr. inreg. Registrul Comertului: J31/324/2001

Domeniul principal de activitate al GHIMAR S.R.L.


CAEN: Fabricarea altor masini-unelte n.c.a.

Date de contact ale GHIMAR S.R.L.


Adresa: CRISENI, Judet: SALAJ
Profil de companie pentru GHIMAR S.R.L. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20082009201020112012
Total active imobilizate5.600.1294.956.4004.553.2823.974.6793.475.629
Total active circulante7.634.6205.840.5087.310.8317.358.2687.322.084
Stocuri3.212.2263.196.6073.356.8583.889.7423.551.701
Casa si conturi17.8921.2085778841.300
Creante4.404.5022.642.6933.953.3963.467.6423.769.083
Capitaluri total4.109.2082.583.9962.850.6731.964.492N/A
Capital social4.019.1204.019.1204.019.1204.019.1204.019.120
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total9.125.5418.212.9128.945.0779.368.4559.724.632
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20082009201020112012
Cifra de afaceri11.076.1912.143.9084.557.7973.439.8983.822.323
Total venituri12.051.6902.304.1024.928.6273.552.6643.904.556
Total cheltuieli12.038.4883.841.7974.656.4154.438.8454.750.716
Profit brut13.202-1.537.695272.212-886.181-846.160
Profit net8.550-1.545.028265.762-886.181-846.160
Numar salariati6453353129
Indicatori Derivati din Bilant20082009201020112012
Total datorii / capitaluri proprii2,22083,17843,13794,7689-
Total datorii / total active1,62951,65701,96452,35702,7979
Capitaluri proprii / total active0,73380,52130,62610,4943-
Indicatori de Profitabilitate20082009201020112012
Marja de profit brut (%)0,1192-71,72395,9724-25,7618-22,1373
Marja de profit net (%)0,0772-72,06605,8309-25,7618-22,1373
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare0,3213-59,50849,3254-45,1099-78,8533
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare0,2081-59,79229,1044-45,1099-78,8533
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20082009201020112012
Viteza rotatie stocuri (zile)105,8543544,2218268,8257412,7320339,1579
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)121,9698378,0824266,0488309,1965302,4504
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,62951,65701,96452,35702,7979
Evolutie Cifra de Afaceri (2008-2012)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei GHIMAR S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2008-2012)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru GHIMAR S.R.L. in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2008-2012)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre GHIMAR S.R.L. in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2008-2012)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania GHIMAR S.R.L. in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre GHIMAR S.R.L. in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion