Thursday, July 24th
financial raport of penelopa-srl rapoarte financiare ale penelopa-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
PENELOPA SRL
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

PENELOPA SRL


Date de identificare pentru PENELOPA SRL


Codul de identificare fiscala: 6389277
Nr. inreg. Registrul Comertului: J02/1393/1994

Domeniul principal de activitate al PENELOPA SRL


CAEN: Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase

Date de contact ale PENELOPA SRL


Adresa: SIMAND, Judet: ARAD
Indicatori din Bilant20082009201020112012
Total active imobilizate1.671.8691.369.6651.200.0171.511.7971.707.753
Total active circulante3.465.1693.462.8911.780.6652.214.9982.057.199
Stocuri2.340.7861.870.3251.540.4971.540.4011.797.600
Casa si conturi4.56724.65059.95820.07741.073
Creante1.119.8161.567.916180.210654.520218.526
Capitaluri total75.07437.939N/A196.228N/A
Capital social21.710146.210146.210146.210146.210
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total4.824.0264.672.0693.614.6033.210.7843.668.631
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20082009201020112012
Cifra de afaceri2.772.5453.433.3802.252.8023.648.9382.168.414
Total venituri3.875.2493.420.4302.608.2984.372.6703.814.753
Total cheltuieli3.870.6483.576.3323.384.6853.408.3173.939.724
Profit brut4.601-155.902-776.387964.353-124.971
Profit net635-161.635-782.837953.594-124.971
Numar salariati8119810
Indicatori Derivati din Bilant20082009201020112012
Total datorii / capitaluri proprii64,2569123,1469-16,3625-
Total datorii / total active2,88543,41113,01212,12382,1482
Capitaluri proprii / total active0,04490,0277-0,1298-
Indicatori de Profitabilitate20082009201020112012
Marja de profit brut (%)0,1659-4,5408-34,463226,4283-5,7632
Marja de profit net (%)0,0229-4,7078-34,749526,1335-5,7632
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare1,4699-97,1431122,4738186,8861-129,7443
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare0,2029-100,7153123,4913184,8011-129,7443
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20082009201020112012
Viteza rotatie stocuri (zile)308,1598198,8328249,5920154,0849302,5824
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)123,8836140,070524,535955,017730,9106
Viteza de rotatie total active (nr de ori)2,88543,41113,01212,12382,1482
Evolutie Cifra de Afaceri (2008-2012)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania PENELOPA SRL in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei PENELOPA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2008-2012)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru PENELOPA SRL in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2008-2012)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania PENELOPA SRL in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre PENELOPA SRL in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2008-2012)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania PENELOPA SRL in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre PENELOPA SRL in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion