Monday, October 20th
financial raport of penelopa-srl rapoarte financiare ale penelopa-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
PENELOPA SRL
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

PENELOPA SRL


Date de identificare pentru PENELOPA SRL


Codul de identificare fiscala: 6389277
Nr. inreg. Registrul Comertului: J02/1393/1994

Domeniul principal de activitate al PENELOPA SRL


CAEN: Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase

Date de contact ale PENELOPA SRL


Adresa: SIMAND, Judet: ARAD
Indicatori din Bilant20092010201120122013
Total active imobilizate1.369.6651.200.0171.511.7971.707.7531.834.726
Total active circulante3.462.8911.780.6652.214.9982.057.1992.331.909
Stocuri1.870.3251.540.4971.540.4011.797.6001.796.065
Casa si conturi24.65059.95820.07741.0732.984
Creante1.567.916180.210654.520218.526495.896
Capitaluri total37.939N/A196.228N/AN/A
Capital social146.210146.210146.210146.210146.210
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total4.672.0693.614.6033.210.7843.668.6314.020.387
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20092010201120122013
Cifra de afaceri3.433.3802.252.8023.648.9382.168.4143.485.671
Total venituri3.420.4302.608.2984.372.6703.814.7533.594.088
Total cheltuieli3.576.3323.384.6853.408.3173.939.7243.510.597
Profit brut-155.902-776.387964.353-124.97183.491
Profit net-161.635-782.837953.594-124.97176.304
Numar salariati1198108
Indicatori Derivati din Bilant20092010201120122013
Total datorii / capitaluri proprii123,1469-16,3625--
Total datorii / total active3,41113,01212,12382,14822,1913
Capitaluri proprii / total active0,0277-0,1298--
Indicatori de Profitabilitate20092010201120122013
Marja de profit brut (%)-4,5408-34,463226,4283-5,76322,3953
Marja de profit net (%)-4,7078-34,749526,1335-5,76322,1891
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-97,1431122,4738186,8861-129,744357,0886
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-100,7153123,4913184,8011-129,744352,1744
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20092010201120122013
Viteza rotatie stocuri (zile)198,8328249,5920154,0849302,5824188,0739
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)140,070524,535955,017730,910643,6365
Viteza de rotatie total active (nr de ori)3,41113,01212,12382,14822,1913
Evolutie Cifra de Afaceri (2009-2013)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania PENELOPA SRL in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei PENELOPA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2009-2013)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru PENELOPA SRL in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2009-2013)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania PENELOPA SRL in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre PENELOPA SRL in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2009-2013)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania PENELOPA SRL in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre PENELOPA SRL in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion