Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

PENELOPA SRL


Date de identificare pentru PENELOPA SRL


Codul de identificare fiscala: 6389277
Nr. inreg. Registrul Comertului: J02/1393/1994

Domeniul principal de activitate al PENELOPA SRL


CAEN: Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase

Date de contact ale PENELOPA SRL


Adresa: SIMAND, Judet: ARAD
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate1.707.7531.834.7262.393.6211.934.3061.698.906
Total active circulante2.057.1992.331.9092.375.6171.688.2581.263.037
Stocuri1.797.6001.796.0651.876.8631.232.765867.175
Casa si conturi41.0732.984318.962375.542295.574
Creante218.526495.896142.82879.951100.288
Capitaluri total71.257146.2481.030.4901.023.1531.024.394
Capital social146.210146.210146.210146.210146.210
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total3.668.6314.020.3873.738.7482.599.4111.937.549
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri2.168.4143.485.6714.686.2444.758.9892.334.976
Total venituri3.814.7533.594.0885.068.1714.339.4513.177.079
Total cheltuieli3.939.7243.510.5974.005.2614.324.6443.193.062
Profit brut-124.97183.4911.062.91014.80711.208
Profit net-124.97176.304884.2422.6641.240
Numar salariati108955
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii51,484527,49023,62812,54061,8914
Total datorii / total active2,14822,19131,56201,34381,1405
Capitaluri proprii / total active0,04170,07970,43050,52900,6030
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)-5,76322,395322,68150,31110,4800
Marja de profit net (%)-5,76322,189118,86890,05600,0531
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-129,744357,0886103,14611,44721,0941
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-129,744352,174485,80790,26040,1210
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)302,5824188,0739146,184294,5493135,5555
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)30,910643,63659,34835,152913,1738
Viteza de rotatie total active (nr de ori)2,14822,19131,56201,34381,1405
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania PENELOPA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei PENELOPA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru PENELOPA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania PENELOPA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre PENELOPA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania PENELOPA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre PENELOPA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.