Monday, December 05th
financial raport of top-ram-project-srl rapoarte financiare ale top-ram-project-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
TOP RAM PROJECT SRL
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

TOP RAM PROJECT SRL


Date de identificare pentru TOP RAM PROJECT SRL


Codul de identificare fiscala: 18388291
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/2505/2006

Domeniul principal de activitate al TOP RAM PROJECT SRL


CAEN: Activitati de consultanta pentru afaceri si management

Date de contact ale TOP RAM PROJECT SRL


Adresa: BUCURESTI, Judet: BUCURESTI
Indicatori din Bilant20112012201320142015
Total active imobilizate403.8621.242.0111.351.509787.277900.800
Total active circulante7.050.45014.904.97632.173.46122.593.59624.436.032
StocuriN/A322.40012.695.08010.969.7767.345.136
Casa si conturi329.907349.3401.093.505431.7861.765.312
Creante6.720.54314.233.23617.984.87610.792.03415.325.584
Capitaluri total2.072.2418.338.00718.537.18318.593.43221.683.904
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total5.396.0257.816.35015.007.6154.814.2273.691.574
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20112012201320142015
Cifra de afaceri6.045.73424.175.53335.510.08515.707.20814.486.373
Total venituri6.059.09924.566.99147.948.09214.006.77910.968.509
Total cheltuieli3.847.76714.896.71131.448.87313.477.0835.952.939
Profit brut2.211.3329.670.28016.499.219529.6965.015.570
Profit net1.868.8258.134.59113.892.210436.1304.243.687
Numar salariati516252919
Indicatori Derivati din Bilant20112012201320142015
Total datorii / capitaluri proprii2,60400,93740,80960,25890,1702
Total datorii / total active13,36116,293311,10436,11504,0981
Capitaluri proprii / total active5,13116,713313,715923,617424,0718
Indicatori de Profitabilitate20112012201320142015
Marja de profit brut (%)36,576740,000346,46353,372334,6227
Marja de profit net (%)30,911533,648039,12192,776629,2943
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare107,4356116,080989,10142,852923,1717
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare90,795297,646775,02262,349019,6056
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20112012201320142015
Viteza rotatie stocuri (zile)-4,8676130,4898254,9128185,0687
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)340,9583180,5816155,3466210,7416324,4915
Viteza de rotatie total active (nr de ori)13,36116,293311,10436,11504,0981
Evolutie Cifra de Afaceri (2011-2015)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei TOP RAM PROJECT SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2011-2015)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2011-2015)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2011-2015)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Events Evenimente Doingbusiness.ro News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© 2016 - Copyright Doingbusiness.ro