Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

TOP RAM PROJECT SRL


Date de identificare pentru TOP RAM PROJECT SRL


Codul de identificare fiscala: 18388291
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/2505/2006

Domeniul principal de activitate al TOP RAM PROJECT SRL


CAEN: Activitati de consultanta pentru afaceri si management

Date de contact ale TOP RAM PROJECT SRL


Adresa: BUCURESTI, Judet: BUCURESTI
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate1.242.0111.351.509787.277900.800827.323
Total active circulante14.904.97632.173.46122.593.59624.436.03220.093.713
Stocuri322.40012.695.08010.969.7767.345.136N/A
Casa si conturi349.3401.093.505431.7861.765.31258.277
Creante14.233.23617.984.87610.792.03415.325.58420.035.436
Capitaluri total8.338.00718.537.18318.593.43221.683.90419.707.373
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total7.816.35015.007.6154.814.2273.691.5741.265.471
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri24.175.53335.510.08515.707.20814.486.3739.567.582
Total venituri24.566.99147.948.09214.006.77910.968.5092.244.031
Total cheltuieli14.896.71131.448.87313.477.0835.952.9392.324.344
Profit brut9.670.28016.499.219529.6965.015.570-79.163
Profit net8.134.59113.892.210436.1304.243.687-79.163
Numar salariati162529199
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii0,93740,80960,25890,17020,0642
Total datorii / total active6,293311,10436,11504,09811,5296
Capitaluri proprii / total active6,713313,715923,617424,071823,8207
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)40,000346,46353,372334,6227-0,8274
Marja de profit net (%)33,648039,12192,776629,2943-0,8274
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare116,080989,10142,852923,1717-0,4028
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare97,646775,02262,349019,6056-0,4028
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)4,8676130,4898254,9128185,0687-
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)180,5816155,3466210,7416324,4915642,3068
Viteza de rotatie total active (nr de ori)6,293311,10436,11504,09811,5296
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei TOP RAM PROJECT SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.