Sunday, August 02nd
financial raport of top-ram-project-srl rapoarte financiare ale top-ram-project-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
TOP RAM PROJECT SRL
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

TOP RAM PROJECT SRL


Date de identificare pentru TOP RAM PROJECT SRL


Codul de identificare fiscala: 18388291
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/2505/2006

Domeniul principal de activitate al TOP RAM PROJECT SRL


CAEN: Activitati de consultanta pentru afaceri si management

Date de contact ale TOP RAM PROJECT SRL


Adresa: BUCURESTI, Judet: BUCURESTI
Indicatori din Bilant20102011201220132014
Total active imobilizate2.868403.8621.242.0111.351.509787.277
Total active circulante1.272.5427.050.45014.904.97632.173.46122.593.596
StocuriN/AN/A322.40012.695.08010.969.776
Casa si conturi400.601329.907349.3401.093.505431.786
Creante871.9416.720.54314.233.23617.984.87610.792.034
Capitaluri total853.4172.072.2418.338.00718.537.18318.593.432
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total421.9935.396.0257.816.35015.007.6154.814.227
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20102011201220132014
Cifra de afaceri1.605.3616.045.73424.175.53335.510.08515.707.208
Total venituri1.609.1486.059.09924.566.99147.948.09214.006.779
Total cheltuieli587.4073.847.76714.896.71131.448.87313.477.083
Profit brut1.021.7412.211.3329.670.28016.499.219529.696
Profit net853.0311.868.8258.134.59113.892.210436.130
Numar salariati75162529
Indicatori Derivati din Bilant20102011201220132014
Total datorii / capitaluri proprii0,49452,60400,93740,80960,2589
Total datorii / total active147,138413,36116,293311,10436,1150
Capitaluri proprii / total active297,56525,13116,713313,715923,6174
Indicatori de Profitabilitate20102011201220132014
Marja de profit brut (%)63,645636,576740,000346,46353,3723
Marja de profit net (%)53,136430,911533,648039,12192,7766
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare119,7235107,4356116,080989,10142,8529
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare99,954890,795297,646775,02262,3490
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20102011201220132014
Viteza rotatie stocuri (zile)--4,8676130,4898254,9128
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)166,5944340,9583180,5816155,3466210,7416
Viteza de rotatie total active (nr de ori)147,138413,36116,293311,10436,1150
Evolutie Cifra de Afaceri (2010-2014)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei TOP RAM PROJECT SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2010-2014)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2010-2014)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2010-2014)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion