Saturday, April 19th
financial raport of top-ram-project-srl rapoarte financiare ale top-ram-project-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
TOP RAM PROJECT SRL
HOMEPAGE STIRI BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES COMPANII PROFILE FINANCIARE REAL ESTATE EVENTS

Cautare rapida:  CUI:  J:     

TOP RAM PROJECT SRL


Date de identificare pentru TOP RAM PROJECT SRL


Codul de identificare fiscala: 18388291
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/2505/2006

Domeniul principal de activitate al TOP RAM PROJECT SRL


CAEN: Activitati de consultanta pentru afaceri si management

Date de contact ale TOP RAM PROJECT SRL


Adresa: BUCURESTI, Judet: BUCURESTI
Indicatori din Bilant20082009201020112012
Total active imobilizate3.82913.5742.868403.8621.242.011
Total active circulante870.730515.0681.272.5427.050.45014.904.976
StocuriN/AN/AN/AN/A322.400
Casa si conturi380.42871.094400.601329.907349.340
Creante490.302443.974871.9416.720.54314.233.236
Capitaluri total30.386169.607853.4172.072.241N/A
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total844.173359.035421.9935.396.0257.816.350
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20082009201020112012
Cifra de afaceri1.825.576948.3851.605.3616.045.73424.175.533
Total venituri1.825.731950.6161.609.1486.059.09924.566.991
Total cheltuieli1.765.992746.337587.4073.847.76714.896.711
Profit brut59.739204.2791.021.7412.211.3329.670.280
Profit net41.759169.221853.0311.868.8258.134.591
Numar salariati227516
Indicatori Derivati din Bilant20082009201020112012
Total datorii / capitaluri proprii27,78162,11690,49452,6040-
Total datorii / total active220,468326,4502147,138413,36116,2933
Capitaluri proprii / total active7,935812,4950297,56525,1311-
Indicatori de Profitabilitate20082009201020112012
Marja de profit brut (%)3,272321,539763,645636,576740,0003
Marja de profit net (%)2,287417,843153,136430,911533,6480
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare196,6004120,4426119,7235107,4356116,0809
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare137,428499,772499,954890,795297,6467
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20082009201020112012
Viteza rotatie stocuri (zile)----4,8676
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)82,3777143,5882166,5944340,9583180,5816
Viteza de rotatie total active (nr de ori)220,468326,4502147,138413,36116,2933
Evolutie Cifra de Afaceri (2008-2012)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei TOP RAM PROJECT SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2008-2012)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2008-2012)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2008-2012)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion