Thursday, October 23rd
financial raport of top-ram-project-srl rapoarte financiare ale top-ram-project-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
TOP RAM PROJECT SRL
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

TOP RAM PROJECT SRL


Date de identificare pentru TOP RAM PROJECT SRL


Codul de identificare fiscala: 18388291
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/2505/2006

Domeniul principal de activitate al TOP RAM PROJECT SRL


CAEN: Activitati de consultanta pentru afaceri si management

Date de contact ale TOP RAM PROJECT SRL


Adresa: BUCURESTI, Judet: BUCURESTI
Indicatori din Bilant20092010201120122013
Total active imobilizate13.5742.868403.8621.242.0111.351.509
Total active circulante515.0681.272.5427.050.45014.904.97632.173.461
StocuriN/AN/AN/A322.40012.695.080
Casa si conturi71.094400.601329.907349.3401.093.505
Creante443.974871.9416.720.54314.233.23617.984.876
Capitaluri total169.607853.4172.072.241N/AN/A
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total359.035421.9935.396.0257.816.35015.007.615
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20092010201120122013
Cifra de afaceri948.3851.605.3616.045.73424.175.53335.510.085
Total venituri950.6161.609.1486.059.09924.566.99147.948.092
Total cheltuieli746.337587.4073.847.76714.896.71131.448.873
Profit brut204.2791.021.7412.211.3329.670.28016.499.219
Profit net169.221853.0311.868.8258.134.59113.892.210
Numar salariati2751625
Indicatori Derivati din Bilant20092010201120122013
Total datorii / capitaluri proprii2,11690,49452,6040--
Total datorii / total active26,4502147,138413,36116,293311,1043
Capitaluri proprii / total active12,4950297,56525,1311--
Indicatori de Profitabilitate20092010201120122013
Marja de profit brut (%)21,539763,645636,576740,000346,4635
Marja de profit net (%)17,843153,136430,911533,648039,1219
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare120,4426119,7235107,4356116,080989,1014
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare99,772499,954890,795297,646775,0226
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20092010201120122013
Viteza rotatie stocuri (zile)---4,8676130,4898
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)143,5882166,5944340,9583180,5816155,3466
Viteza de rotatie total active (nr de ori)26,4502147,138413,36116,293311,1043
Evolutie Cifra de Afaceri (2009-2013)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei TOP RAM PROJECT SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2009-2013)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2009-2013)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2009-2013)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre TOP RAM PROJECT SRL in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion