Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.


Date de identificare pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.


Codul de identificare fiscala: 16054368
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/552/2004

Domeniul principal de activitate al COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.


CAEN: Reglementarea si eficientizarea activitatilor economice

Date de contact ale COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.


Adresa: B-DUL DINICU GOLESCU 38 BUCUREŎTI, Judet: MUNICIPIUL BUCURESTI
Informatii de contact pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in Major Companies in Romania

Profil extins pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in kompass.com

Profil de companie pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate17.479.383.64313.511.157.07314.040.981.21913.925.116.91712.949.274.753
Total active circulante1.351.995.321992.242.819920.802.6831.403.172.4591.569.471.740
Stocuri98.858.13169.016.61268.687.379106.983.18696.863.109
Casa si conturi727.005.358283.054.838350.676.530465.698.454592.184.516
Creante526.131.832640.171.369501.438.774830.490.819880.424.115
Capitaluri total570.727.524912.719.0391.273.586.3441.630.494.6302.031.839.398
Capital social16.377.92016.377.92016.377.92016.377.92016.377.920
Provizioane968.715.9831.094.351.9821.156.392.5641.366.577.0551.478.200.433
Datorii total6.102.654.5123.740.746.2672.255.064.6741.886.327.5571.505.390.855
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri1.064.952.6501.092.963.3861.109.987.8431.172.129.3521.272.181.091
Total venituri2.293.117.8489.746.249.1004.109.962.7884.058.967.8824.352.093.341
Total cheltuieli2.070.501.3149.415.862.8723.586.667.8603.586.954.1364.012.576.161
Profit brut222.616.534330.386.228523.294.928472.013.746338.568.826
Profit net174.139.571253.194.833428.613.055368.807.045272.233.547
Numar salariati5.7805.8925.8855.9055.977
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii10,69284,09851,77061,15690,7409
Total datorii / total active0,34910,27690,16060,13550,1163
Capitaluri proprii / total active0,03270,06760,09070,11710,1569
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)20,903930,228547,144240,269826,6133
Marja de profit net (%)16,351923,165938,614231,464721,3990
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare1,74893,06974,11833,51152,6017
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare1,36812,35253,37312,74372,0920
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)33,882523,048422,586633,314527,7909
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)151,5340179,6539138,5625217,3228212,2701
Viteza de rotatie total active (nr de ori)0,34910,27690,16060,13550,1163
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.