Tuesday, September 19th
financial raport of compania-nationala-de-autostrazi-si-drumuri-nationale-din-romania-sa rapoarte financiare ale compania-nationala-de-autostrazi-si-drumuri-nationale-din-romania-sa
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.


Date de identificare pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.


Codul de identificare fiscala: 16054368
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/552/2004

Domeniul principal de activitate al COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.


CAEN: Reglementarea si eficientizarea activitatilor economice

Date de contact ale COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.


Adresa: B-DUL DINICU GOLESCU 38 BUCUREŎTI, Judet: MUNICIPIUL BUCURESTI
Informatii de contact pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in Major Companies in Romania

Profil extins pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in kompass.com

Profil de companie pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20112012201320142015
Total active imobilizate20.048.127.29117.479.383.64313.511.157.07314.040.981.21913.925.116.917
Total active circulante1.019.375.9951.351.995.321992.242.819920.802.6831.403.172.459
Stocuri107.267.58698.858.13169.016.61268.687.379106.983.186
Casa si conturi549.625.100727.005.358283.054.838350.676.530465.698.454
Creante362.483.309526.131.832640.171.369501.438.774830.490.819
Capitaluri total376.578.463570.727.524912.719.0391.273.586.3441.630.494.630
Capital social16.377.92016.377.92016.377.92016.377.92016.377.920
Provizioane693.257.433968.715.9831.094.351.9821.156.392.5641.366.577.055
Datorii total5.171.568.8156.102.654.5123.740.746.2672.255.064.6741.886.327.557
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20112012201320142015
Cifra de afaceri1.008.605.9031.064.952.6501.092.963.3861.109.987.8431.172.129.352
Total venituri2.547.837.5192.293.117.8489.746.249.1004.109.962.7884.058.967.882
Total cheltuieli2.274.736.8622.070.501.3149.415.862.8723.586.667.8603.586.954.136
Profit brut273.100.657222.616.534330.386.228523.294.928472.013.746
Profit net246.292.679174.139.571253.194.833428.613.055368.807.045
Numar salariati5.8675.7805.8925.8855.905
Indicatori Derivati din Bilant20112012201320142015
Total datorii / capitaluri proprii13,733010,69284,09851,77061,1569
Total datorii / total active0,25800,34910,27690,16060,1355
Capitaluri proprii / total active0,01880,03270,06760,09070,1171
Indicatori de Profitabilitate20112012201320142015
Marja de profit brut (%)27,077020,903930,228547,144240,2698
Marja de profit net (%)24,419116,351923,165938,614231,4647
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare1,71811,74893,06974,11833,5115
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare1,54941,36812,35253,37312,7437
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20112012201320142015
Viteza rotatie stocuri (zile)38,818633,882523,048422,586633,3145
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)110,2332151,5340179,6539138,5625217,3228
Viteza de rotatie total active (nr de ori)0,25800,34910,27690,16060,1355
Evolutie Cifra de Afaceri (2011-2015)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2011-2015)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2011-2015)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2011-2015)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre COMPANIA NATIONALA DE AUTOSTRAZI SI DRUMURI NATIONALE DIN ROMANIA S.A. in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Events Evenimente Doingbusiness.ro News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© 2017 - Copyright Doingbusiness.ro