Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

COCA-COLA HBC ROMANIA SRL


Date de identificare pentru COCA-COLA HBC ROMANIA SRL


Codul de identificare fiscala: 474152
Nr. inreg. Registrul Comertului: J23/2300/2009

Domeniul principal de activitate al COCA-COLA HBC ROMANIA SRL


CAEN: Productia de bauturi racoritoare nealcoolice; productia de ape minerale si alte ape imbuteliate

Date de contact ale COCA-COLA HBC ROMANIA SRL


Adresa: ?OS. BUCURE?TI NORD 10 VOLUNTARI, Judet: ILFOV
Informatii de contact pentru COCA-COLA HBC ROMANIA SRL in Major Companies in Romania

Profil extins pentru COCA-COLA HBC ROMANIA SRL in kompass.com

Profil de companie pentru COCA-COLA HBC ROMANIA SRL in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate737.286.315716.074.801726.160.199658.626.711741.139.011
Total active circulante368.985.097355.798.340309.839.994559.528.606530.974.191
Stocuri109.155.82093.013.90095.218.913118.917.621118.485.953
Casa si conturi11.352.4827.079.3284.291.6076.076.9293.369.964
Creante156.962.233149.673.848146.915.843133.009.741128.358.269
Capitaluri total781.313.441756.660.510743.649.086884.015.453920.214.333
Capital social372.427.330372.427.330372.427.330372.427.330372.427.330
Provizioane35.128.31934.664.40830.333.12331.647.97526.067.087
Datorii total292.837.320282.377.945264.766.326305.350.320328.037.962
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri1.939.420.8921.811.277.9181.831.649.6732.112.882.1612.224.228.133
Total venituri2.040.874.8571.842.673.0411.885.907.5662.184.164.1702.268.536.667
Total cheltuieli1.869.469.4481.740.856.0941.758.387.8811.892.440.3451.934.193.307
Profit brut171.405.409101.816.947127.519.685291.723.825340.032.594
Profit net148.409.85783.624.137102.355.587242.721.956278.920.835
Numar salariati1.6421.6171.5461.5111.427
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii0,37480,37320,35600,34540,3565
Total datorii / total active0,39720,39430,36460,46360,4426
Capitaluri proprii / total active1,05971,05671,02411,34221,2416
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)8,83805,62136,962013,806915,2877
Marja de profit net (%)7,65234,61695,588211,487712,5401
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare21,071812,896516,534531,959136,0175
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare18,244910,592113,271726,590829,5443
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)20,543218,743718,974620,543019,4438
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)24,823825,345824,602119,308717,7007
Viteza de rotatie total active (nr de ori)0,39720,39430,36460,46360,4426
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania COCA-COLA HBC ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei COCA-COLA HBC ROMANIA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru COCA-COLA HBC ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania COCA-COLA HBC ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre COCA-COLA HBC ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania COCA-COLA HBC ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre COCA-COLA HBC ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.