Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

NIKA NAV 99 SRL


Date de identificare pentru NIKA NAV 99 SRL


Codul de identificare fiscala: 12033265
Nr. inreg. Registrul Comertului: J13/1570/1999

Domeniul principal de activitate al NIKA NAV 99 SRL


CAEN: Agentii imobiliare

Date de contact ale NIKA NAV 99 SRL


Adresa: NAVODARI, Judet: CONSTANTA
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate389.930328.174309.062301.257177.872
Total active circulante88.07871.18161.70942.45133.832
Stocuri77.82051.92052.52131.84026.035
Casa si conturi3.0966.5256.0748.0903.178
Creante7.16212.7363.1142.5214.619
Capitaluri total105.65965.59266.03666.109129.529
Capital social200200200N/A200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total372.349333.763304.735281.83882.175
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri536.252504.714466.284462.366442.938
Total venituri548.094516.531477.376472.695672.460
Total cheltuieli515.904515.326476.603471.759603.018
Profit brut32.1901.20577393653.837
Profit net26.6475384457345.173
Numar salariati45443
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii3,52415,08854,61474,26320,6344
Total datorii / total active0,95491,01700,98600,93550,4620
Capitaluri proprii / total active0,27100,19990,21370,21940,7282
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)6,00280,23870,16580,202412,1545
Marja de profit net (%)4,96910,10660,09540,015810,1985
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare30,46591,83711,17061,512841,5637
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare25,21980,82020,67390,118034,8748
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)52,968237,547641,112625,135121,4540
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)4,09657,73992,04841,67243,1985
Viteza de rotatie total active (nr de ori)0,95491,01700,98600,93550,4620
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania NIKA NAV 99 SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei NIKA NAV 99 SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru NIKA NAV 99 SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania NIKA NAV 99 SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre NIKA NAV 99 SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania NIKA NAV 99 SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre NIKA NAV 99 SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.