Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

AGROTRANSPORT ALBA S.A.


Date de identificare pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A.


Codul de identificare fiscala: 1761050
Nr. inreg. Registrul Comertului: J01/46/1991

Domeniul principal de activitate al AGROTRANSPORT ALBA S.A.


CAEN: Transporturi rutiere de marfuri

Date de contact ale AGROTRANSPORT ALBA S.A.


Adresa: STR. LIVEZII 35A ALBA IULIA, Judet: ALBA
Profil extins pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A. in kompass.com

Profil de companie pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate5.996.2715.616.3313.530.2953.508.7103.467.486
Total active circulante2.418.8042.099.0321.018.2651.556.7931.001.345
Stocuri136.309120.766108.810101.737100.139
Casa si conturi12.78116.9108.851562.955413.856
Creante2.269.7141.961.356900.604892.101487.350
Capitaluri total4.146.2444.152.6173.587.3023.885.0473.982.873
Capital social95.79695.79695.79695.79695.796
ProvizioaneN/AN/AN/AN/A101.425
Datorii total4.441.2293.683.593977.057859.926384.533
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri8.842.8808.533.6615.327.8662.994.7082.957.845
Total venituri9.190.5668.631.9827.802.3493.081.3612.970.901
Total cheltuieli9.166.0798.617.0828.368.4072.766.3062.811.601
Profit brut24.48714.900-566.058315.055153.545
Profit net7.2896.373-566.058315.05597.825
Numar salariati5043351920
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii1,07110,88710,27240,22130,0965
Total datorii / total active0,74070,65590,27680,24510,1109
Capitaluri proprii / total active0,69150,73941,01611,10731,1486
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)0,27690,1746-10,624510,52045,1911
Marja de profit net (%)0,08240,0747-10,624510,52043,3073
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare0,61620,3696-15,84937,49143,7594
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare0,18340,1581-15,84937,49142,3951
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)5,62635,16547,454312,399912,3572
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)78,726970,496451,847391,370450,5372
Viteza de rotatie total active (nr de ori)0,74070,65590,27680,24510,1109
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei AGROTRANSPORT ALBA S.A.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.