Friday, September 04th
financial raport of AGROTRANSPORT-ALBA-SA rapoarte financiare ale AGROTRANSPORT-ALBA-SA
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
AGROTRANSPORT ALBA S.A.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

AGROTRANSPORT ALBA S.A.


Date de identificare pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A.


Codul de identificare fiscala: 1761050
Nr. inreg. Registrul Comertului: J01/46/1991

Domeniul principal de activitate al AGROTRANSPORT ALBA S.A.


CAEN: Transporturi rutiere de marfuri

Date de contact ale AGROTRANSPORT ALBA S.A.


Adresa: STR. LIVEZII 35A ALBA IULIA, Judet: ALBA
Profil extins pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A. in kompass.com

Profil de companie pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20102011201220132014
Total active imobilizate7.308.8496.567.7405.996.2715.616.3313.530.295
Total active circulante2.578.5022.410.5352.418.8042.099.0321.018.265
Stocuri136.524131.428136.309120.766108.810
Casa si conturi15.01121.78912.78116.9108.851
Creante2.426.9672.257.3182.269.7141.961.356900.604
Capitaluri total4.133.4094.138.9554.146.2444.152.6173.587.302
Capital social95.79695.79695.79695.79695.796
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total6.065.4965.104.0714.441.2293.683.593977.057
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20102011201220132014
Cifra de afaceri8.505.0247.765.5438.842.8808.533.6615.327.866
Total venituri10.446.5837.852.9029.190.5668.631.9827.802.349
Total cheltuieli10.432.5947.847.3579.166.0798.617.0828.368.407
Profit brut13.9895.54524.48714.900-566.058
Profit net5.7395.5457.2896.373-566.058
Numar salariati5852504335
Indicatori Derivati din Bilant20102011201220132014
Total datorii / capitaluri proprii1,46741,23321,07110,88710,2724
Total datorii / total active0,82990,77710,74070,65590,2768
Capitaluri proprii / total active0,56550,63020,69150,73941,0161
Indicatori de Profitabilitate20102011201220132014
Marja de profit brut (%)0,16450,07140,27690,1746-10,6245
Marja de profit net (%)0,06750,07140,08240,0747-10,6245
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare0,36600,14310,61620,3696-15,8493
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare0,15020,14310,18340,1581-15,8493
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20102011201220132014
Viteza rotatie stocuri (zile)5,85906,17745,62635,16547,4543
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)87,525489,159378,726970,496451,8473
Viteza de rotatie total active (nr de ori)0,82990,77710,74070,65590,2768
Evolutie Cifra de Afaceri (2010-2014)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei AGROTRANSPORT ALBA S.A.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2010-2014)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2010-2014)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2010-2014)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion