Saturday, November 01st
financial raport of AGROTRANSPORT-ALBA-SA rapoarte financiare ale AGROTRANSPORT-ALBA-SA
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
AGROTRANSPORT ALBA S.A.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

AGROTRANSPORT ALBA S.A.


Date de identificare pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A.


Codul de identificare fiscala: 1761050
Nr. inreg. Registrul Comertului: J01/46/1991

Domeniul principal de activitate al AGROTRANSPORT ALBA S.A.


CAEN: Transporturi rutiere de marfuri

Date de contact ale AGROTRANSPORT ALBA S.A.


Adresa: STR. LIVEZII 35A ALBA IULIA, Judet: ALBA
Profil extins pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A. in kompass.com

Profil de companie pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20092010201120122013
Total active imobilizate9.161.0317.308.8496.567.7405.996.2715.616.331
Total active circulante2.961.5502.578.5022.410.5352.418.8042.099.032
Stocuri126.851136.524131.428136.309120.766
Casa si conturi8.81815.01121.78912.78116.910
Creante2.825.8812.426.9672.257.3182.269.7141.961.356
Capitaluri total4.107.8294.133.4094.138.955N/AN/A
Capital social95.79695.79695.79695.79695.796
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total8.893.3986.065.4965.104.0714.441.2293.683.593
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20092010201120122013
Cifra de afaceri10.734.3178.505.0247.765.5438.842.8808.533.661
Total venituri10.992.01310.446.5837.852.9029.190.5668.631.982
Total cheltuieli10.953.15410.432.5947.847.3579.166.0798.617.082
Profit brut38.85913.9895.54524.48714.900
Profit net31.5265.7395.5457.2896.373
Numar salariati8258525043
Indicatori Derivati din Bilant20092010201120122013
Total datorii / capitaluri proprii2,16501,46741,2332--
Total datorii / total active0,97080,82990,77710,74070,6559
Capitaluri proprii / total active0,44840,56550,6302--
Indicatori de Profitabilitate20092010201120122013
Marja de profit brut (%)0,36200,16450,07140,27690,1746
Marja de profit net (%)0,29370,06750,07140,08240,0747
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare1,20340,36600,14310,61620,3696
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare0,97630,15020,14310,18340,1581
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20092010201120122013
Viteza rotatie stocuri (zile)4,31335,85906,17745,62635,1654
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)80,746887,525489,159378,726970,4964
Viteza de rotatie total active (nr de ori)0,97080,82990,77710,74070,6559
Evolutie Cifra de Afaceri (2009-2013)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei AGROTRANSPORT ALBA S.A.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2009-2013)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2009-2013)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2009-2013)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre AGROTRANSPORT ALBA S.A. in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion