Wednesday, September 02nd
financial raport of step-by-step-agency-srl rapoarte financiare ale step-by-step-agency-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
STEP BY STEP AGENCY S.R.L.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


Date de identificare pentru STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 14370100
Nr. inreg. Registrul Comertului: J8/1360/2001

Domeniul principal de activitate al STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


CAEN: Activitati ale agentiilor turistice

Date de contact ale STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


Adresa: FAGARAS, Judet: BRASOV
Indicatori din Bilant20102011201220132014
Total active imobilizate3.2701.800329150150
Total active circulante11.81023.89324.26322.63171.982
Stocuri11.21323.81418.61421.70431.510
Casa si conturi580795.64992729.413
Creante17N/AN/AN/A11.059
Capitaluri totalN/AN/A3.4778.84649.561
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total42.39381.67221.11513.93522.571
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20102011201220132014
Cifra de afaceri213.19770.167201.446181.049129.650
Total venituri213.31970.192201.455197.300131.541
Total cheltuieli207.36096.751135.955186.01387.237
Profit brut5.959-26.55965.50011.28744.304
Profit net50-28.66559.4565.36840.715
Numar salariati111N/AN/A
Indicatori Derivati din Bilant20102011201220132014
Total datorii / capitaluri proprii--6,07281,57530,4554
Total datorii / total active12,964245,373364,179392,9000150,4733
Capitaluri proprii / total active--10,568458,9733330,4067
Indicatori de Profitabilitate20102011201220132014
Marja de profit brut (%)2,7951-37,851132,51496,234234,1720
Marja de profit net (%)0,0235-40,852529,51462,964931,4038
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-21,817447,44461.883,8079127,594489,3929
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-0,183151,20671.709,979960,682882,1513
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20102011201220132014
Viteza rotatie stocuri (zile)19,1970123,877533,726743,755988,7092
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)0,0245---26,1631
Viteza de rotatie total active (nr de ori)12,964245,373364,179392,9000150,4733
Evolutie Cifra de Afaceri (2010-2014)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei STEP BY STEP AGENCY S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2010-2014)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2010-2014)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2010-2014)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion