Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


Date de identificare pentru STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 14370100
Nr. inreg. Registrul Comertului: J8/1360/2001

Domeniul principal de activitate al STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


CAEN: Activitati ale agentiilor turistice

Date de contact ale STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


Adresa: FAGARAS, Judet: BRASOV
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate32915015015026.935
Total active circulante24.26322.63171.98270.64764.078
Stocuri18.61421.70431.5107.59523.094
Casa si conturi5.64992729.41356.26040.646
CreanteN/AN/A11.0596.792338
Capitaluri total3.4778.84649.56158.09553.406
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total21.11513.93522.57112.70237.607
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri201.446181.049129.650141.126178.686
Total venituri201.455197.300131.541142.396178.686
Total cheltuieli135.955186.01387.237129.585116.016
Profit brut65.50011.28744.30412.81158.502
Profit net59.4565.36840.7158.53453.311
Numar salariati1N/AN/AN/A1
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii6,07281,57530,45540,21860,7042
Total datorii / total active64,179392,9000150,473384,68001,3962
Capitaluri proprii / total active10,568458,9733330,4067387,30001,9828
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)32,51496,234234,17209,077732,7401
Marja de profit net (%)29,51462,964931,40386,047129,8350
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare1.883,8079127,594489,392922,0518109,5420
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare1.709,979960,682882,151314,689799,8221
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)33,726743,755988,709219,643347,1739
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)--26,163114,76170,5802
Viteza de rotatie total active (nr de ori)64,179392,9000150,473384,68001,3962
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei STEP BY STEP AGENCY S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.