Friday, October 31st
financial raport of step-by-step-agency-srl rapoarte financiare ale step-by-step-agency-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
STEP BY STEP AGENCY S.R.L.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


Date de identificare pentru STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 14370100
Nr. inreg. Registrul Comertului: J8/1360/2001

Domeniul principal de activitate al STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


CAEN: Activitati ale agentiilor turistice

Date de contact ale STEP BY STEP AGENCY S.R.L.


Adresa: FAGARAS, Judet: BRASOV
Indicatori din Bilant20092010201120122013
Total active imobilizateN/A3.2701.800329150
Total active circulante60.71111.81023.89324.26322.631
Stocuri11.25811.21323.81418.61421.704
Casa si conturi27.177580795.649927
Creante22.27617N/AN/AN/A
Capitaluri totalN/AN/AN/AN/AN/A
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total88.07442.39381.67221.11513.935
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20092010201120122013
Cifra de afaceri220.613213.19770.167201.446181.049
Total venituri220.654213.31970.192201.455197.300
Total cheltuieli207.826207.36096.751135.955186.013
Profit brut12.8285.959-26.55965.50011.287
Profit net6.20850-28.66559.4565.368
Numar salariati1111N/A
Indicatori Derivati din Bilant20092010201120122013
Total datorii / capitaluri proprii-----
Total datorii / total active-12,964245,373364,179392,9000
Capitaluri proprii / total active-----
Indicatori de Profitabilitate20092010201120122013
Marja de profit brut (%)5,81472,7951-37,851132,51496,2342
Marja de profit net (%)2,81400,0235-40,852529,51462,9649
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-46,8808-21,817447,44461.883,8079127,5944
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-22,6876-0,183151,20671.709,979960,6828
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20092010201120122013
Viteza rotatie stocuri (zile)18,626119,1970123,877533,726743,7559
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)30,97080,0245---
Viteza de rotatie total active (nr de ori)-12,964245,373364,179392,9000
Evolutie Cifra de Afaceri (2009-2013)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei STEP BY STEP AGENCY S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2009-2013)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2009-2013)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2009-2013)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre STEP BY STEP AGENCY S.R.L. in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion