Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

STABILUS ROMANIA SRL


Date de identificare pentru STABILUS ROMANIA SRL


Codul de identificare fiscala: 17375366
Nr. inreg. Registrul Comertului: J08/2640/2005

Domeniul principal de activitate al STABILUS ROMANIA SRL


CAEN: Fabricarea de pompe si compresoare

Date de contact ale STABILUS ROMANIA SRL


Adresa: SANPETRU, Judet: BRASOV
Informatii de contact pentru STABILUS ROMANIA SRL in Major Companies in Romania

Profil extins pentru STABILUS ROMANIA SRL in kompass.com

Profil de companie pentru STABILUS ROMANIA SRL in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate44.310.94468.097.48347.889.44799.844.65378.362.156
Total active circulante50.556.70954.568.79199.566.337128.731.676266.071.106
Stocuri26.905.63426.421.89538.331.52054.133.26662.887.837
Casa si conturi6.587.6111.202.69611.896.15125.188.90341.221.148
Creante17.063.46426.944.20049.338.66649.409.507161.962.121
Capitaluri total18.111.60641.592.27677.317.642136.210.275216.665.754
Capital social104.580.500495.424.270495.424.270495.424.270310.643.360
Provizioane5.473.119839.962763.0001.007.71417.515.427
Datorii total71.407.16083.663.40276.172.84389.840.720109.278.982
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri139.000.511157.314.086287.625.397462.156.903602.438.215
Total venituri145.163.598158.206.791292.979.828472.771.188599.332.030
Total cheltuieli152.894.324154.336.900257.215.658413.878.555516.159.463
Profit brut-7.730.7263.869.89135.764.17058.892.63382.292.909
Profit net-7.730.7263.869.89135.769.67058.892.63378.954.613
Numar salariati4124376209131.085
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii3,94262,01150,98520,65960,5044
Total datorii / total active1,61151,22861,59060,89981,3945
Capitaluri proprii / total active0,40870,61081,61451,36422,7649
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)-5,56172,460012,434312,743013,6600
Marja de profit net (%)-5,56172,460012,436212,743013,1058
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-32,95219,922150,172142,449534,9953
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-32,95219,922150,179842,449533,5757
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)70,651261,304148,643142,753138,1019
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)37,652852,534452,614632,791982,4607
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,61151,22861,59060,89981,3945
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania STABILUS ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei STABILUS ROMANIA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru STABILUS ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania STABILUS ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre STABILUS ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania STABILUS ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre STABILUS ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.