Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

SILNEF S.R.L.


Date de identificare pentru SILNEF S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 13569912
Nr. inreg. Registrul Comertului: J8/1089/2000

Domeniul principal de activitate al SILNEF S.R.L.


CAEN: Recuperarea materialelor reciclabile sortate

Date de contact ale SILNEF S.R.L.


Adresa: BRASOV, Judet: BRASOV
Informatii de contact pentru SILNEF S.R.L. in Major Companies in Romania

Profil extins pentru SILNEF S.R.L. in kompass.com

Profil de companie pentru SILNEF S.R.L. in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate5.826.7635.409.9367.223.0236.500.17215.550.078
Total active circulante25.135.27730.461.30938.768.03936.263.91126.849.101
Stocuri8.494.1857.210.23111.519.04113.644.3429.960.731
Casa si conturi103.36599.427101.5321.500.00858.120
Creante16.537.72723.151.65127.147.46621.119.56116.830.250
Capitaluri total23.286.00520.209.65019.716.29123.466.23222.237.884
Capital social350.000350.000350.0003.326.0003.326.000
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total7.702.76215.686.59526.299.77119.368.22620.308.895
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri79.901.99466.392.136100.923.631129.824.539131.353.259
Total venituri80.676.38566.932.104103.677.675132.023.365131.203.481
Total cheltuieli80.363.06366.728.698102.052.864131.062.690130.144.437
Profit brut313.322203.4061.624.811960.6757.520.317
Profit net257.13298.6411.227.213773.9417.501.120
Numar salariati38N/A468682
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii0,33080,77621,33390,82540,9133
Total datorii / total active1,32202,89963,64112,97961,3060
Capitaluri proprii / total active3,99643,73572,72963,61011,4301
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)0,39210,30641,60990,74005,7253
Marja de profit net (%)0,32180,14861,21600,59615,7106
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare1,34711,00778,25144,106234,0436
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare1,10550,48876,23233,308033,9566
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)38,802339,639241,659738,360927,6785
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)63,4840106,957582,505449,897039,3003
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,32202,89963,64112,97961,3060
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania SILNEF S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei SILNEF S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru SILNEF S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania SILNEF S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre SILNEF S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania SILNEF S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre SILNEF S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.