Tuesday, September 02nd
financial raport of veritas-panciu-sa rapoarte financiare ale veritas-panciu-sa
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
VERITAS PANCIU SA
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

VERITAS PANCIU SA


Date de identificare pentru VERITAS PANCIU SA


Codul de identificare fiscala: 1461002
Nr. inreg. Registrul Comertului: J39/380/1991

Domeniul principal de activitate al VERITAS PANCIU SA


CAEN: Cultivarea strugurilor

Date de contact ale VERITAS PANCIU SA


Adresa: PANCIU, Judet: VRANCEA
Informatii de contact pentru VERITAS PANCIU SA in Major Companies in Romania

Profil extins pentru VERITAS PANCIU SA in kompass.com

Profil de companie pentru VERITAS PANCIU SA in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20092010201120122013
Total active imobilizate16.986.14818.312.50518.348.17116.880.52214.969.701
Total active circulante22.931.63524.100.33912.345.28513.306.14212.408.308
Stocuri19.124.32221.465.7839.185.0837.964.3458.417.232
Casa si conturi5.2206.0957.1744.3322.372
Creante3.802.0932.628.4613.153.0285.337.4653.988.704
Capitaluri total8.252.3308.121.265N/AN/AN/A
Capital social6.234.4326.234.4326.234.4326.234.4326.234.432
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total31.665.45334.291.57936.983.55240.911.90242.456.318
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20092010201120122013
Cifra de afaceri11.138.26610.353.83810.812.2903.575.5363.783.326
Total venituri18.877.31313.844.8402.488.7443.511.0185.472.923
Total cheltuieli18.799.88613.836.28516.892.9197.946.1609.825.994
Profit brut77.4278.555-14.404.175-4.435.142-4.353.071
Profit net65.0397.186-14.404.175-4.435.142-4.353.071
Numar salariati22316885106112
Indicatori Derivati din Bilant20092010201120122013
Total datorii / capitaluri proprii3,83724,2224---
Total datorii / total active1,86421,87262,01572,42362,8362
Capitaluri proprii / total active0,48580,4435---
Indicatori de Profitabilitate20092010201120122013
Marja de profit brut (%)0,69510,0826-133,2204-124,0413-115,0594
Marja de profit net (%)0,58390,0694-133,2204-124,0413-115,0594
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare0,93820,1053228,997741,352428,8698
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare0,78810,0885228,997741,352428,8698
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20092010201120122013
Viteza rotatie stocuri (zile)626,7024756,7253310,0689813,0210812,0605
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)104,701177,865789,4450457,8675323,3731
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,86421,87262,01572,42362,8362
Evolutie Cifra de Afaceri (2009-2013)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania VERITAS PANCIU SA in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei VERITAS PANCIU SAin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2009-2013)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru VERITAS PANCIU SA in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2009-2013)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania VERITAS PANCIU SA in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre VERITAS PANCIU SA in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2009-2013)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania VERITAS PANCIU SA in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre VERITAS PANCIU SA in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion