Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

AUTOCORA SRL


Date de identificare pentru AUTOCORA SRL


Codul de identificare fiscala: 9443052
Nr. inreg. Registrul Comertului: J34/205/1997

Domeniul principal de activitate al AUTOCORA SRL


CAEN: Comert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule

Date de contact ale AUTOCORA SRL


Adresa: ALEXANDRIA, Judet: TELEORMAN
Profil extins pentru AUTOCORA SRL in kompass.com

Profil de companie pentru AUTOCORA SRL in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate22.415.42122.395.00423.927.55827.825.16533.280.519
Total active circulante44.101.492134.295.86778.218.45860.760.48087.055.906
Stocuri10.961.01881.314.17147.645.38558.275.24559.413.046
Casa si conturi4.364.7572.987.531N/AN/AN/A
Creante28.775.71749.994.16549.730.90412.468.76731.324.773
Capitaluri total36.326.12953.076.84354.049.03053.799.23256.533.405
Capital social120.000120.000120.000120.000120.000
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total30.191.869103.615.58748.101.28934.801.34663.808.319
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri293.847.676388.456.750298.623.768108.402.213165.958.814
Total venituri294.896.188389.500.212299.453.693109.652.189165.959.695
Total cheltuieli287.375.186366.463.229289.241.257107.172.091160.905.444
Profit brut7.521.00223.036.98310.212.4362.480.0983.563.409
Profit net6.434.48719.688.9618.776.0372.098.7993.016.838
Numar salariati4040443938
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii0,83111,95220,89000,64691,1287
Total datorii / total active1,34694,62672,01031,25071,9173
Capitaluri proprii / total active1,62062,37002,25891,93351,6987
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)2,55955,93043,41982,28792,1472
Marja de profit net (%)2,18975,06852,93881,93611,8178
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare20,704743,404418,89634,61126,3038
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare17,713637,096316,23853,90235,3369
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)13,615176,404158,2357196,2180130,6695
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)30,036539,475051,079635,280257,8940
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,34694,62672,01031,25071,9173
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania AUTOCORA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei AUTOCORA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru AUTOCORA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania AUTOCORA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre AUTOCORA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania AUTOCORA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre AUTOCORA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.