Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

ACCENT IMPEX S.R.L.


Date de identificare pentru ACCENT IMPEX S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 3123830
Nr. inreg. Registrul Comertului: J34/1660/1992

Domeniul principal de activitate al ACCENT IMPEX S.R.L.


CAEN: Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea

Date de contact ale ACCENT IMPEX S.R.L.


Adresa: STR. DUNĂRII 222 ALEXANDRIA, Judet: TELEORMAN
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate8.4755.3153.5994.3131.846
Total active circulante73.144134.362165.18855.61173.021
Stocuri2.499N/AN/AN/AN/A
Casa si conturi70.645134.11235.95518.61734.296
CreanteN/A250129.23336.99438.725
Capitaluri total68.495100.999102.34059.06874.747
Capital social200200200N/A200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total13.12438.67866.447856120
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri58.70779.22477.48635.80055.950
Total venituri58.78280.05378.57235.96055.950
Total cheltuieli25.03517.32814.55116.48920.203
Profit brut33.74762.72564.02119.47135.750
Profit net27.81960.32361.66418.39234.071
Numar salariatiN/AN/AN/A1N/A
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii0,19160,38300,64930,01450,0016
Total datorii / total active1,54867,277118,46260,19850,0650
Capitaluri proprii / total active8,082019,002628,435713,695340,4913
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)57,483879,174282,622754,388363,8963
Marja de profit net (%)47,386276,142379,580851,374360,8954
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare49,269362,104662,557232,963747,8280
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare40,614659,726360,254131,137045,5818
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)15,5371----
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)-0,9679511,5594316,9525212,2938
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,54867,277118,46260,19850,0650
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania ACCENT IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei ACCENT IMPEX S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru ACCENT IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania ACCENT IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre ACCENT IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania ACCENT IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre ACCENT IMPEX S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.