Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

AGROMEC CACIULATI SA


Date de identificare pentru AGROMEC CACIULATI SA


Codul de identificare fiscala: 8174940
Nr. inreg. Registrul Comertului: J23/8/2003

Domeniul principal de activitate al AGROMEC CACIULATI SA


CAEN: Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase

Date de contact ale AGROMEC CACIULATI SA


Adresa: CACIULATI, Judet: ILFOV
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizateN/A343.465345.184809.934754.782
Total active circulanteN/A1.055.7721.032.9821.023.9941.040.622
StocuriN/A438.159446.657641.728654.826
Casa si conturiN/A231.557479.170300.947364.990
CreanteN/A386.056107.15579.31918.806
Capitaluri totalN/A1.085.1431.089.319635.174921.958
Capital socialN/A92.08092.08092.69992.699
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii totalN/A314.094297.8471.209.696880.805
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceriN/A2.204.6452.124.8661.834.8502.278.347
Total venituriN/A2.214.7492.178.4251.926.5332.363.027
Total cheltuieliN/A2.071.7392.173.3671.916.0181.993.276
Profit brutN/A143.0105.05810.515339.505
Profit netN/A120.1284.1768.781286.784
Numar salariatiN/A8879
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii-0,28940,27341,90450,9554
Total datorii / total active-0,91450,86291,49361,1670
Capitaluri proprii / total active-3,15943,15580,78421,2215
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)-6,48680,23800,573114,9014
Marja de profit net (%)-5,44890,19650,478612,5874
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-13,17890,46821,684537,1206
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-11,07020,38661,406731,3563
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)-72,541476,7247127,6566104,9057
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)-53,710315,467713,25942,5318
Viteza de rotatie total active (nr de ori)-0,91450,86291,49361,1670
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania AGROMEC CACIULATI SA in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei AGROMEC CACIULATI SAin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru AGROMEC CACIULATI SA in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania AGROMEC CACIULATI SA in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre AGROMEC CACIULATI SA in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania AGROMEC CACIULATI SA in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre AGROMEC CACIULATI SA in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.