Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

A.J.A. REINCHARD SRL


Date de identificare pentru A.J.A. REINCHARD SRL


Codul de identificare fiscala: 18753532
Nr. inreg. Registrul Comertului: J06/418/2006

Domeniul principal de activitate al A.J.A. REINCHARD SRL


CAEN: Comert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate

Date de contact ale A.J.A. REINCHARD SRL


Adresa: BECLEAN, Judet: BISTRITA-NASAUD
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate12.39811.3367.4424.610N/A
Total active circulante69.78962.40968.98837.57924.147
Stocuri33.25024.49622.64516.2515.448
Casa si conturi35.42036.00543.43319.28718.531
Creante1.1191.9082.9102.041168
Capitaluri total44.84139.98637.54028.96223.094
Capital social200200200N/A200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total37.34633.75938.89013.2271.053
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri81.89166.04367.6425.78311.204
Total venituri81.89166.14667.6425.78712.704
Total cheltuieli80.90768.85268.05914.19117.696
Profit brut984-2.706-417-8.404-5.487
Profit net657-4.855-2.446-8.578-5.868
Numar salariati11N/AN/AN/A
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii0,83290,84431,03600,45670,0456
Total datorii / total active3,01232,97805,22572,8692-
Capitaluri proprii / total active3,61683,52735,04436,2824-
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)1,2016-4,0973-0,6165-145,3225-48,9736
Marja de profit net (%)0,8023-7,3513-3,6161-148,3313-52,3742
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare2,1944-6,7674-1,1108-29,0173-23,7594
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare1,4652-12,1417-6,5157-29,6181-25,4092
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)148,2000135,3821122,19371.025,6986177,4830
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)4,19128,861313,1954108,25194,5992
Viteza de rotatie total active (nr de ori)3,01232,97805,22572,8692-
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania A.J.A. REINCHARD SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei A.J.A. REINCHARD SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru A.J.A. REINCHARD SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania A.J.A. REINCHARD SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre A.J.A. REINCHARD SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania A.J.A. REINCHARD SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre A.J.A. REINCHARD SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.