Tuesday, December 06th
financial raport of zcs-concept-srl rapoarte financiare ale zcs-concept-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
ZCS CONCEPT S.R.L.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

ZCS CONCEPT S.R.L.


Date de identificare pentru ZCS CONCEPT S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 24520680
Nr. inreg. Registrul Comertului: J34/835/2008

Domeniul principal de activitate al ZCS CONCEPT S.R.L.


CAEN: Comert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate

Date de contact ale ZCS CONCEPT S.R.L.


Adresa: STR. NEGRU VODA 19,C1-C2 ALEXANDRIA, Judet: TELEORMAN
Indicatori din Bilant20112012201320142015
Total active imobilizate61.92833.52360.410120.819219.978
Total active circulante96.686176.349212.156412.474692.324
Stocuri83.982107.567147.722357.139597.547
Casa si conturi3.5896.3208.1142.5818.124
Creante9.11562.46256.32052.75486.653
Capitaluri total34.00349.54743.81043.01237.720
Capital social200200200200N/A
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total348.225424.977597.517612.667926.525
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20112012201320142015
Cifra de afaceri2.399.7212.908.9592.906.5402.834.3082.373.268
Total venituri2.733.9622.945.6062.907.5322.879.5352.475.179
Total cheltuieli2.716.0752.918.5682.884.4062.856.4132.462.736
Profit brut17.88727.03823.12623.12212.443
Profit net5.64415.5449.8079.0093.717
Numar salariati1316131310
Indicatori Derivati din Bilant20112012201320142015
Total datorii / capitaluri proprii10,24108,577213,638814,244124,5632
Total datorii / total active5,623112,67729,89105,07094,2119
Capitaluri proprii / total active0,54911,47800,72520,35600,1715
Indicatori de Profitabilitate20112012201320142015
Marja de profit brut (%)0,74540,92950,79570,81580,5243
Marja de profit net (%)0,23520,53430,33740,31790,1566
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-9,4335-12,5697-7,1168-29,1304-87,4851
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-2,9766-7,2262-3,0180-11,3501-26,1337
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20112012201320142015
Viteza rotatie stocuri (zile)12,773713,496918,550845,992191,9006
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)1,16506,58605,94345,708911,1991
Viteza de rotatie total active (nr de ori)5,623112,67729,89105,07094,2119
Evolutie Cifra de Afaceri (2011-2015)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei ZCS CONCEPT S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2011-2015)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2011-2015)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2011-2015)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Events Evenimente Doingbusiness.ro News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© 2016 - Copyright Doingbusiness.ro