Wednesday, April 16th
financial raport of zcs-concept-srl rapoarte financiare ale zcs-concept-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
ZCS CONCEPT S.R.L.
HOMEPAGE STIRI BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES COMPANII PROFILE FINANCIARE REAL ESTATE EVENTS

Cautare rapida:  CUI:  J:     

ZCS CONCEPT S.R.L.


Date de identificare pentru ZCS CONCEPT S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 24520680
Nr. inreg. Registrul Comertului: J34/835/2008

Domeniul principal de activitate al ZCS CONCEPT S.R.L.


CAEN: Comert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate

Date de contact ale ZCS CONCEPT S.R.L.


Adresa: STR. NEGRU VODA 19,C1-C2 ALEXANDRIA, Judet: TELEORMAN
Indicatori din Bilant20082009201020112012
Total active imobilizate56032.89889.81661.92833.523
Total active circulante12.14170.336128.04796.686176.349
Stocuri2.47216.883108.30683.982107.567
Casa si conturi9.66924.9261.6653.5896.320
CreanteN/A28.52718.0769.11562.462
Capitaluri total65120.54628.35934.003N/A
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total12.050146.476338.156348.225424.977
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20082009201020112012
Cifra de afaceri7.1411.933.7102.604.2572.399.7212.908.959
Total venituri7.1411.934.8742.655.1512.733.9622.945.606
Total cheltuieli6.6041.901.4562.631.0482.716.0752.918.568
Profit brut53733.41824.10317.88727.038
Profit net45120.3467.8135.64415.544
Numar salariatiN/A391316
Indicatori Derivati din Bilant20082009201020112012
Total datorii / capitaluri proprii18,51007,129211,924110,2410-
Total datorii / total active21,51794,45243,76505,623112,6772
Capitaluri proprii / total active1,16250,62450,31570,5491-
Indicatori de Profitabilitate20082009201020112012
Marja de profit brut (%)7,52001,72820,92550,74540,9295
Marja de profit net (%)6,31561,05220,30000,23520,5343
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare82,4885-77,2813-20,0369-9,4335-12,5697
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare69,2780-47,0515-6,4950-2,9766-7,2262
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20082009201020112012
Viteza rotatie stocuri (zile)126,35213,186815,179612,773713,4969
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)-4,52492,12891,16506,5860
Viteza de rotatie total active (nr de ori)21,51794,45243,76505,623112,6772
Evolutie Cifra de Afaceri (2008-2012)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei ZCS CONCEPT S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2008-2012)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2008-2012)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2008-2012)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion