Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

ZCS CONCEPT S.R.L.


Date de identificare pentru ZCS CONCEPT S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 24520680
Nr. inreg. Registrul Comertului: J34/835/2008

Domeniul principal de activitate al ZCS CONCEPT S.R.L.


CAEN: Comert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate

Date de contact ale ZCS CONCEPT S.R.L.


Adresa: STR. NEGRU VODA 19,C1-C2 ALEXANDRIA, Judet: TELEORMAN
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate33.52360.410120.819219.978247.668
Total active circulante176.349212.156412.474692.324901.254
Stocuri107.567147.722357.139597.547869.531
Casa si conturi6.3208.1142.5818.1242.183
Creante62.46256.32052.75486.65329.540
Capitaluri total49.54743.81043.01237.7208.294
Capital social200200200N/A200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total424.977597.517612.667926.5251.140.628
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri2.908.9592.906.5402.834.3082.373.2682.431.305
Total venituri2.945.6062.907.5322.879.5352.475.1792.431.305
Total cheltuieli2.918.5682.884.4062.856.4132.462.7362.398.036
Profit brut27.03823.12623.12212.44316.812
Profit net15.5449.8079.0093.7178.094
Numar salariati1613131010
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii8,577213,638814,244124,5632137,5245
Total datorii / total active12,67729,89105,07094,21194,6055
Capitaluri proprii / total active1,47800,72520,35600,17150,0335
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)0,92950,79570,81580,52430,6915
Marja de profit net (%)0,53430,33740,31790,15660,3329
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-12,5697-7,1168-29,1304-87,4851202,7007
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-7,2262-3,0180-11,3501-26,133797,5886
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)13,496918,550845,992191,9006130,5385
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)6,58605,94345,708911,19913,7266
Viteza de rotatie total active (nr de ori)12,67729,89105,07094,21194,6055
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei ZCS CONCEPT S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.