Sunday, August 30th
financial raport of zcs-concept-srl rapoarte financiare ale zcs-concept-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
ZCS CONCEPT S.R.L.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

ZCS CONCEPT S.R.L.


Date de identificare pentru ZCS CONCEPT S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 24520680
Nr. inreg. Registrul Comertului: J34/835/2008

Domeniul principal de activitate al ZCS CONCEPT S.R.L.


CAEN: Comert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate

Date de contact ale ZCS CONCEPT S.R.L.


Adresa: STR. NEGRU VODA 19,C1-C2 ALEXANDRIA, Judet: TELEORMAN
Indicatori din Bilant20102011201220132014
Total active imobilizate89.81661.92833.52360.410120.819
Total active circulante128.04796.686176.349212.156412.474
Stocuri108.30683.982107.567147.722357.139
Casa si conturi1.6653.5896.3208.1142.581
Creante18.0769.11562.46256.32052.754
Capitaluri total28.35934.00349.54743.81043.012
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total338.156348.225424.977597.517612.667
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20102011201220132014
Cifra de afaceri2.604.2572.399.7212.908.9592.906.5402.834.308
Total venituri2.655.1512.733.9622.945.6062.907.5322.879.535
Total cheltuieli2.631.0482.716.0752.918.5682.884.4062.856.413
Profit brut24.10317.88727.03823.12623.122
Profit net7.8135.64415.5449.8079.009
Numar salariati913161313
Indicatori Derivati din Bilant20102011201220132014
Total datorii / capitaluri proprii11,924110,24108,577213,638814,2441
Total datorii / total active3,76505,623112,67729,89105,0709
Capitaluri proprii / total active0,31570,54911,47800,72520,3560
Indicatori de Profitabilitate20102011201220132014
Marja de profit brut (%)0,92550,74540,92950,79570,8158
Marja de profit net (%)0,30000,23520,53430,33740,3179
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-20,0369-9,4335-12,5697-7,1168-29,1304
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-6,4950-2,9766-7,2262-3,0180-11,3501
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20102011201220132014
Viteza rotatie stocuri (zile)15,179612,773713,496918,550845,9921
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)2,12891,16506,58605,94345,7089
Viteza de rotatie total active (nr de ori)3,76505,623112,67729,89105,0709
Evolutie Cifra de Afaceri (2010-2014)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei ZCS CONCEPT S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2010-2014)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2010-2014)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2010-2014)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion