Friday, December 19th
financial raport of zcs-concept-srl rapoarte financiare ale zcs-concept-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
ZCS CONCEPT S.R.L.
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

ZCS CONCEPT S.R.L.


Date de identificare pentru ZCS CONCEPT S.R.L.


Codul de identificare fiscala: 24520680
Nr. inreg. Registrul Comertului: J34/835/2008

Domeniul principal de activitate al ZCS CONCEPT S.R.L.


CAEN: Comert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate

Date de contact ale ZCS CONCEPT S.R.L.


Adresa: STR. NEGRU VODA 19,C1-C2 ALEXANDRIA, Judet: TELEORMAN
Indicatori din Bilant20092010201120122013
Total active imobilizate32.89889.81661.92833.52360.410
Total active circulante70.336128.04796.686176.349212.156
Stocuri16.883108.30683.982107.567147.722
Casa si conturi24.9261.6653.5896.3208.114
Creante28.52718.0769.11562.46256.320
Capitaluri total20.54628.35934.00349.54743.810
Capital social200200200200200
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total146.476338.156348.225424.977597.517
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20092010201120122013
Cifra de afaceri1.933.7102.604.2572.399.7212.908.9592.906.540
Total venituri1.934.8742.655.1512.733.9622.945.6062.907.532
Total cheltuieli1.901.4562.631.0482.716.0752.918.5682.884.406
Profit brut33.41824.10317.88727.03823.126
Profit net20.3467.8135.64415.5449.807
Numar salariati39131613
Indicatori Derivati din Bilant20092010201120122013
Total datorii / capitaluri proprii7,129211,924110,24108,577213,6388
Total datorii / total active4,45243,76505,623112,67729,8910
Capitaluri proprii / total active0,62450,31570,54911,47800,7252
Indicatori de Profitabilitate20092010201120122013
Marja de profit brut (%)1,72820,92550,74540,92950,7957
Marja de profit net (%)1,05220,30000,23520,53430,3374
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare-77,2813-20,0369-9,4335-12,5697-7,1168
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare-47,0515-6,4950-2,9766-7,2262-3,0180
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20092010201120122013
Viteza rotatie stocuri (zile)3,186815,179612,773713,496918,5508
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)4,52492,12891,16506,58605,9434
Viteza de rotatie total active (nr de ori)4,45243,76505,623112,67729,8910
Evolutie Cifra de Afaceri (2009-2013)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei ZCS CONCEPT S.R.L.in raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2009-2013)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2009-2013)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2009 - 2013 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2009-2013)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2009 - 2013. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre ZCS CONCEPT S.R.L. in perioada 2009 - 2013.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion