Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

MEDIA ROM GRUP SRL


Date de identificare pentru MEDIA ROM GRUP SRL


Codul de identificare fiscala: 13756430
Nr. inreg. Registrul Comertului: J22/236/2001

Domeniul principal de activitate al MEDIA ROM GRUP SRL


CAEN: Comert cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi si gazosi si al produselor derivate

Date de contact ale MEDIA ROM GRUP SRL


Adresa: IASI, Judet: IASI
Profil extins pentru MEDIA ROM GRUP SRL in kompass.com

Profil de companie pentru MEDIA ROM GRUP SRL in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate3.345.4895.393.0795.591.8256.671.3177.796.280
Total active circulante27.625.89737.498.83932.271.15033.096.18033.085.122
Stocuri1.369.689277.690296.322157.601275.884
Casa si conturi8.611.60114.634.0397.186.8255.650.6614.620.767
Creante17.644.60722.587.11024.788.00327.287.91828.188.471
Capitaluri total2.858.9974.270.9265.763.5258.303.2798.844.825
Capital social2.182.1002.182.1002.182.1002.182.1002.182.100
ProvizioaneN/AN/A250.000452.468344.513
Datorii total28.481.25038.207.46131.570.39930.555.06131.563.864
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri126.302.062176.248.456165.965.603223.753.404209.588.895
Total venituri126.990.210176.511.145166.260.479223.930.514209.781.838
Total cheltuieli126.621.433174.464.797164.166.463220.980.584205.038.054
Profit brut368.7772.046.3482.094.0162.949.9302.390.963
Profit net309.3591.721.2881.730.6992.451.8102.005.810
Numar salariatiN/AN/A222420
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii9,96208,94595,47763,67993,5686
Total datorii / total active8,51337,08455,64584,58014,0486
Capitaluri proprii / total active0,85460,79191,03071,24461,1345
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)0,29201,16111,26171,31841,1408
Marja de profit net (%)0,24490,97661,04281,09580,9570
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare14,809543,683833,277632,021225,6609
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare12,423436,744727,503826,614121,5273
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)3,95830,57510,65170,25710,4805
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)42,849739,308045,811037,406541,2524
Viteza de rotatie total active (nr de ori)8,51337,08455,64584,58014,0486
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania MEDIA ROM GRUP SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei MEDIA ROM GRUP SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru MEDIA ROM GRUP SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania MEDIA ROM GRUP SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre MEDIA ROM GRUP SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania MEDIA ROM GRUP SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre MEDIA ROM GRUP SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.