Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

ROMPETROL GAS SRL


Date de identificare pentru ROMPETROL GAS SRL


Codul de identificare fiscala: 18846690
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/11389/2006

Domeniul principal de activitate al ROMPETROL GAS SRL


CAEN: Comert cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi si gazosi si al produselor derivate

Date de contact ale ROMPETROL GAS SRL


Adresa: BUCURESTI, Judet: SECTORUL 1
Profil extins pentru ROMPETROL GAS SRL in kompass.com

Profil de companie pentru ROMPETROL GAS SRL in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate89.779.11580.025.73071.421.28468.182.25764.100.297
Total active circulante85.685.35354.197.90269.003.62245.382.87571.712.711
Stocuri14.285.90912.726.33524.725.2606.433.9905.715.418
Casa si conturi11.500.1629.623.8131.594.7193.507.9522.629.138
Creante59.899.28231.847.75442.683.64335.440.93363.368.155
Capitaluri total50.262.66652.581.82665.479.89088.546.145109.168.150
Capital social26.969.52026.969.52026.969.52026.969.52026.969.520
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total131.129.94181.668.01274.964.23325.071.54626.685.859
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri912.998.237751.652.089768.423.927444.672.472424.531.738
Total venituri943.513.641782.802.599782.175.134454.209.898426.994.136
Total cheltuieli942.212.495779.271.563767.518.463426.695.787403.039.155
Profit brut1.301.1463.531.03614.656.67127.514.11123.696.462
Profit net466.2142.319.16312.189.26223.066.25620.622.006
Numar salariati132122125135107
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii2,60891,55321,14480,28310,2444
Total datorii / total active1,46061,02051,04960,36770,4163
Capitaluri proprii / total active0,55980,65710,91681,29871,7031
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)0,14250,46981,90746,18755,5818
Marja de profit net (%)0,05110,30851,58635,18724,8576
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare2,93486,718722,390031,091621,7145
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare1,05164,412818,620726,065518,8972
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)5,71126,179911,74455,28124,9139
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)20,123212,995917,037524,446245,7833
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,46061,02051,04960,36770,4163
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania ROMPETROL GAS SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei ROMPETROL GAS SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru ROMPETROL GAS SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania ROMPETROL GAS SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre ROMPETROL GAS SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania ROMPETROL GAS SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre ROMPETROL GAS SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.