Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA


Date de identificare pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA


Codul de identificare fiscala: 1590120
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/450/1991

Domeniul principal de activitate al REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA


CAEN: Silvicultura si alte activitati forestiere

Date de contact ale REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA


Adresa: B-DUL MAGHERU 31 BUCUREŎTI, Judet: MUNICIPIUL BUCURESTI
Informatii de contact pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in Major Companies in Romania

Profil extins pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in kompass.com

Profil de companie pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate2.833.531.6102.944.957.2523.039.466.4181.014.606.936958.596.025
Total active circulante561.566.739599.687.111624.537.992723.118.269847.277.974
Stocuri164.636.889161.540.324153.787.038147.327.460146.065.754
Casa si conturi234.404.204327.474.735356.272.609470.484.164613.580.926
Creante159.472.318109.349.010114.115.606105.151.44987.300.735
Capitaluri total2.549.734.6242.693.168.2642.838.520.802915.770.357948.812.996
Capital socialN/AN/AN/AN/AN/A
Provizioane33.975.51934.741.50540.510.52328.933.87833.993.999
Datorii total340.663.344305.434.010342.346.981312.660.911341.605.603
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri1.296.656.5771.439.685.6521.517.727.6911.588.255.0501.690.752.693
Total venituri1.492.915.4251.636.998.3051.733.638.7931.814.335.6851.929.356.722
Total cheltuieli1.416.089.8121.544.293.6421.599.265.6631.624.642.6921.673.891.881
Profit brut76.825.61392.704.663134.373.130189.692.993254.995.007
Profit net58.929.36469.643.564103.085.616157.014.088210.158.774
Numar salariati18.25617.93416.70616.48816.318
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii0,13360,11340,12060,34140,3600
Total datorii / total active0,12020,10370,11260,30820,3564
Capitaluri proprii / total active0,89980,91450,93390,90260,9898
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)5,92496,43928,853611,943515,0817
Marja de profit net (%)4,54474,83746,79219,885912,4299
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare2,51522,86204,045413,311217,4145
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare1,92932,15003,103411,018014,3525
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)46,344240,954936,984433,857631,5327
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)37,723023,296623,062020,306815,8374
Viteza de rotatie total active (nr de ori)0,12020,10370,11260,30820,3564
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RAin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.