Thursday, August 24th
financial raport of regia-nationala-a-padurilor-romsilva-ra rapoarte financiare ale regia-nationala-a-padurilor-romsilva-ra
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA


Date de identificare pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA


Codul de identificare fiscala: 1590120
Nr. inreg. Registrul Comertului: J40/450/1991

Domeniul principal de activitate al REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA


CAEN: Silvicultura si alte activitati forestiere

Date de contact ale REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA


Adresa: B-DUL MAGHERU 31 BUCUREŎTI, Judet: MUNICIPIUL BUCURESTI
Informatii de contact pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in Major Companies in Romania

Profil extins pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in kompass.com

Profil de companie pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20112012201320142015
Total active imobilizate2.595.701.4292.833.531.6102.944.957.2523.039.466.4181.014.606.936
Total active circulante465.704.405561.566.739599.687.111624.537.992723.118.269
Stocuri156.791.684164.636.889161.540.324153.787.038147.327.460
Casa si conturi166.259.068234.404.204327.474.735356.272.609470.484.164
Creante139.205.899159.472.318109.349.010114.115.606105.151.449
Capitaluri total2.306.673.6412.549.734.6242.693.168.2642.838.520.802915.770.357
Capital socialN/AN/AN/AN/AN/A
Provizioane28.407.63933.975.51934.741.50540.510.52328.933.878
Datorii total305.510.763340.663.344305.434.010342.346.981312.660.911
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20112012201320142015
Cifra de afaceri1.204.391.2601.296.656.5771.439.685.6521.517.727.6911.588.255.050
Total venituri1.383.455.4261.492.915.4251.636.998.3051.733.638.7931.814.335.685
Total cheltuieli1.353.828.1491.416.089.8121.544.293.6421.599.265.6631.624.642.692
Profit brut29.627.27776.825.61392.704.663134.373.130189.692.993
Profit net20.787.10758.929.36469.643.564103.085.616157.014.088
Numar salariati18.60118.25617.93416.70616.488
Indicatori Derivati din Bilant20112012201320142015
Total datorii / capitaluri proprii0,13240,13360,11340,12060,3414
Total datorii / total active0,11770,12020,10370,11260,3082
Capitaluri proprii / total active0,88870,89980,91450,93390,9026
Indicatori de Profitabilitate20112012201320142015
Marja de profit brut (%)2,45995,92496,43928,853611,9435
Marja de profit net (%)1,72594,54474,83746,79219,8859
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare1,07512,51522,86204,045413,3112
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare0,75431,92932,15003,103411,0180
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20112012201320142015
Viteza rotatie stocuri (zile)47,516946,344240,954936,984433,8576
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)35,451637,723023,296623,062020,3068
Viteza de rotatie total active (nr de ori)0,11770,12020,10370,11260,3082
Evolutie Cifra de Afaceri (2011-2015)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RAin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2011-2015)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2011-2015)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2011-2015)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Events Evenimente Doingbusiness.ro News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© 2017 - Copyright Doingbusiness.ro