Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL


Date de identificare pentru ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL


Codul de identificare fiscala: 6561746
Nr. inreg. Registrul Comertului: J23/3275/2008

Domeniul principal de activitate al ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL


CAEN: Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

Date de contact ale ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL


Adresa: CLINCENI, Judet: ILFOV
Informatii de contact pentru ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL in Major Companies in Romania

Profil extins pentru ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL in kompass.com

Profil de companie pentru ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate6.897.5996.775.0697.337.3177.203.6297.908.780
Total active circulante27.490.54634.890.15731.534.49336.345.31629.129.983
Stocuri6.858.62310.843.39110.292.6789.571.37214.813.877
Casa si conturi986.8611.585.4141.631.9391.177.577N/A
Creante19.645.06222.461.35219.609.87625.596.36718.992.093
Capitaluri total6.330.03912.771.79713.887.72914.423.88713.685.646
Capital social844.650844.650844.650844.650844.650
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total28.058.64328.893.42924.984.08129.125.05823.353.117
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri54.590.66562.598.40472.327.79487.737.51886.592.286
Total venituri53.166.03363.657.56273.136.87887.803.12387.506.823
Total cheltuieli52.202.26355.924.65472.233.60986.042.32377.551.481
Profit brut963.7707.732.908903.2691.760.8009.922.840
Profit net767.5446.441.757727.5021.465.9148.348.030
Numar salariati115173185163169
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii4,43262,26231,79902,01921,7064
Total datorii / total active4,06794,26473,40514,04312,9528
Capitaluri proprii / total active0,91771,88511,89282,00231,7304
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)1,765412,35321,24892,006911,4593
Marja de profit net (%)1,406010,29061,00581,67089,6406
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare15,226660,54676,504112,207572,5055
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare12,126550,43745,238510,163160,9984
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)45,857663,225951,941739,818262,4428
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)110,3776110,057283,160289,482767,2728
Viteza de rotatie total active (nr de ori)4,06794,26473,40514,04312,9528
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre ORLANDO IMPORT-EXPORT 2001 SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.