Sunday, August 30th
financial raport of farmacia-oana-maria-srl rapoarte financiare ale farmacia-oana-maria-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
FARMACIA OANA MARIA SRL
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

FARMACIA OANA MARIA SRL


Date de identificare pentru FARMACIA OANA MARIA SRL


Codul de identificare fiscala: 7618824
Nr. inreg. Registrul Comertului: J33/871/1995

Domeniul principal de activitate al FARMACIA OANA MARIA SRL


CAEN: Comert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate

Date de contact ale FARMACIA OANA MARIA SRL


Adresa: SUCEAVA, Judet: SUCEAVA
Indicatori din Bilant20102011201220132014
Total active imobilizate283.239264.027272.635362.716348.192
Total active circulante1.340.3721.604.7251.914.5761.560.6521.339.108
Stocuri708.893741.293870.765822.511882.925
Casa si conturi35.155170.792218.691222.222119.520
Creante566.324647.640735.120455.919296.663
Capitaluri total525.911713.967918.2341.129.5121.349.249
Capital social210210210210210
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total1.119.6281.176.9731.292.447816.002361.812
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20102011201220132014
Cifra de afaceri2.960.8153.030.0073.230.6633.383.7363.603.381
Total venituri3.162.5093.103.2863.282.0323.436.1813.612.502
Total cheltuieli2.944.6972.879.1713.032.3103.179.4173.260.939
Profit brut217.812224.115249.722256.764351.563
Profit net181.521184.199204.267211.277287.849
Numar salariati101010108
Indicatori Derivati din Bilant20102011201220132014
Total datorii / capitaluri proprii2,12891,64851,40750,72240,2682
Total datorii / total active3,95294,45784,74062,24971,0391
Capitaluri proprii / total active1,85682,70413,36803,11403,8750
Indicatori de Profitabilitate20102011201220132014
Marja de profit brut (%)7,35657,39657,72977,58829,7565
Marja de profit net (%)6,13086,07926,32286,24397,9883
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare43,218132,396927,909323,186926,5233
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare36,017326,626922,829119,079221,7165
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20102011201220132014
Viteza rotatie stocuri (zile)87,390189,297598,378988,723489,4348
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)58,667865,559569,793141,327325,2522
Viteza de rotatie total active (nr de ori)3,95294,45784,74062,24971,0391
Evolutie Cifra de Afaceri (2010-2014)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei FARMACIA OANA MARIA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2010-2014)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2010-2014)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2010 - 2014 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2010-2014)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2010 - 2014. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2010 - 2014.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion