Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

FARMACIA OANA MARIA SRL


Date de identificare pentru FARMACIA OANA MARIA SRL


Codul de identificare fiscala: 7618824
Nr. inreg. Registrul Comertului: J33/871/1995

Domeniul principal de activitate al FARMACIA OANA MARIA SRL


CAEN: Comert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate

Date de contact ale FARMACIA OANA MARIA SRL


Adresa: SUCEAVA, Judet: SUCEAVA
Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate272.635362.716348.19286.60663.802
Total active circulante1.914.5761.560.6521.339.1081.621.5331.502.863
Stocuri870.765822.511882.925857.613815.858
Casa si conturi218.691222.222119.520295.744365.109
Creante735.120455.919296.663373.387227.107
Capitaluri total918.2341.129.5121.349.2491.480.462343.393
Capital social210210210210210
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total1.292.447816.002361.812250.9281.249.036
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri3.230.6633.383.7363.603.3813.630.6773.563.179
Total venituri3.282.0323.436.1813.612.5023.703.1033.565.947
Total cheltuieli3.032.3103.179.4173.260.9393.495.7513.319.108
Profit brut249.722256.764351.563207.352250.924
Profit net204.267211.277287.849168.738210.142
Numar salariati10108108
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii1,40750,72240,26820,16953,6373
Total datorii / total active4,74062,24971,03912,897419,5768
Capitaluri proprii / total active3,36803,11403,875017,09425,3822
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)7,72977,58829,75655,71117,0421
Marja de profit net (%)6,32286,24397,98834,64765,8976
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare27,909323,186926,523314,229478,9991
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare22,829119,079221,716511,579566,1596
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)98,378988,723489,434886,217783,5737
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)69,793141,327325,252231,544119,5496
Viteza de rotatie total active (nr de ori)4,74062,24971,03912,897419,5768
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei FARMACIA OANA MARIA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.