Saturday, April 19th
financial raport of farmacia-oana-maria-srl rapoarte financiare ale farmacia-oana-maria-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
FARMACIA OANA MARIA SRL
HOMEPAGE STIRI BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES COMPANII PROFILE FINANCIARE REAL ESTATE EVENTS

Cautare rapida:  CUI:  J:     

FARMACIA OANA MARIA SRL


Date de identificare pentru FARMACIA OANA MARIA SRL


Codul de identificare fiscala: 7618824
Nr. inreg. Registrul Comertului: J33/871/1995

Domeniul principal de activitate al FARMACIA OANA MARIA SRL


CAEN: Comert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate

Date de contact ale FARMACIA OANA MARIA SRL


Adresa: SUCEAVA, Judet: SUCEAVA
Indicatori din Bilant20082009201020112012
Total active imobilizate223.547214.324283.239264.027272.635
Total active circulante769.4431.101.1201.340.3721.604.7251.914.576
Stocuri517.423598.225708.893741.293870.765
Casa si conturi151.43877.09935.155170.792218.691
Creante100.582425.796566.324647.640735.120
Capitaluri total206.759344.390525.911713.967N/A
Capital social210210210210210
ProvizioaneN/AN/AN/AN/AN/A
Datorii total808.114992.9371.119.6281.176.9731.292.447
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20082009201020112012
Cifra de afaceri2.464.9692.977.4012.960.8153.030.0073.230.663
Total venituri2.622.0533.179.4283.162.5093.103.2863.282.032
Total cheltuieli2.617.5383.012.8252.944.6972.879.1713.032.310
Profit brut4.515166.603217.812224.115249.722
Profit net1.594137.631181.521184.199204.267
Numar salariati1010101010
Indicatori Derivati din Bilant20082009201020112012
Total datorii / capitaluri proprii3,90852,88322,12891,6485-
Total datorii / total active3,61504,63293,95294,45784,7406
Capitaluri proprii / total active0,92491,60691,85682,7041-
Indicatori de Profitabilitate20082009201020112012
Marja de profit brut (%)0,18325,59567,35657,39657,7297
Marja de profit net (%)0,06474,62256,13086,07926,3228
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare2,442251,658743,218132,396927,9093
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare0,862242,675436,017326,626922,8291
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20082009201020112012
Viteza rotatie stocuri (zile)76,617473,336587,390189,297598,3789
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)12,515743,864258,667865,559569,7931
Viteza de rotatie total active (nr de ori)3,61504,63293,95294,45784,7406
Evolutie Cifra de Afaceri (2008-2012)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei FARMACIA OANA MARIA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2008-2012)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2008-2012)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2008 - 2012 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2008-2012)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2008 - 2012. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre FARMACIA OANA MARIA SRL in perioada 2008 - 2012.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Real estate Publications Market Overview New projects Events Realitatea in Afaceri Arhiva evenimente News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© Copyright International Business Promotion