Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
Doing Business | DOINGBUSINESS.RO
{$title|escape}


Cautare rapida:  CUI:  J:     

CAMERON ROMANIA SRL


Date de identificare pentru CAMERON ROMANIA SRL


Codul de identificare fiscala: 1323964
Nr. inreg. Registrul Comertului: J29/385/1991

Domeniul principal de activitate al CAMERON ROMANIA SRL


CAEN: Fabricarea utilajelor pentru extractie si constructii

Date de contact ale CAMERON ROMANIA SRL


Adresa: CAMPINA, Judet: PRAHOVA
Informatii de contact pentru CAMERON ROMANIA SRL in Major Companies in Romania

Profil extins pentru CAMERON ROMANIA SRL in kompass.com

Profil de companie pentru CAMERON ROMANIA SRL in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20122013201420152016
Total active imobilizate233.435.180257.268.720285.700.356292.013.687291.550.268
Total active circulante644.045.406891.760.670916.990.7711.205.948.8341.334.320.115
Stocuri161.060.679228.789.096295.906.614269.733.118183.704.293
Casa si conturi16.718.617440.880.217321.315.722692.207.38831.829
Creante241.697.160192.593.216284.228.076244.008.3281.150.583.993
Capitaluri total478.762.004687.822.664973.544.6331.313.093.9831.395.784.982
Capital social60.432.50060.432.50060.432.50060.432.50060.432.500
Provizioane2.064.9512.064.9512.064.9512.064.9514.095.019
Datorii total398.639.134461.328.354229.633.475184.652.198228.235.440
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20122013201420152016
Cifra de afaceri894.638.3491.062.680.0321.209.252.2581.284.647.0371.113.958.345
Total venituri752.074.375867.996.2741.091.451.5481.601.648.4181.088.551.895
Total cheltuieli555.858.877615.413.105749.714.2631.200.758.059809.759.301
Profit brut196.215.498252.583.169341.737.285400.890.359330.372.613
Profit net162.200.442209.060.660285.721.965332.036.396272.407.586
Numar salariati8659641.1151.1031.086
Indicatori Derivati din Bilant20122013201420152016
Total datorii / capitaluri proprii0,83260,67070,23590,14060,1635
Total datorii / total active1,70771,79320,80380,63230,7828
Capitaluri proprii / total active2,05092,67363,40764,49674,7875
Indicatori de Profitabilitate20122013201420152016
Marja de profit brut (%)21,932423,768528,260231,206329,6575
Marja de profit net (%)18,130319,673023,628025,846524,4540
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare40,977136,728635,119930,525223,6380
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare33,873530,399929,363325,282419,4906
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20122013201420152016
Viteza rotatie stocuri (zile)65,710578,582589,316376,637960,1926
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)82,864855,588472,093558,2595316,8074
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,70771,79320,80380,63230,7828
Evolutie Cifra de Afaceri (2012-2016)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei CAMERON ROMANIA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2012-2016)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2012-2016)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2012-2016)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2012 - 2016.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.