Friday, May 26th
financial raport of cameron-romania-srl rapoarte financiare ale cameron-romania-srl
Cauta
Acest site utilizeaza cookie-uri (click aici pentru detalii).
CAMERON ROMANIA SRL
Afla ultimele noutati din industrie cu
Microsoft
Studii de caz Studii de piata Stiri
DOINGBUSINESS BUSINESS DIGEST MAJOR COMPANIES REZULTATE FINANCIARE COMPANII EVENIMENTE
Cautare rapida:  CUI:  J:     

CAMERON ROMANIA SRL


Date de identificare pentru CAMERON ROMANIA SRL


Codul de identificare fiscala: 1323964
Nr. inreg. Registrul Comertului: J29/385/1991

Domeniul principal de activitate al CAMERON ROMANIA SRL


CAEN: Fabricarea utilajelor pentru extractie si constructii

Date de contact ale CAMERON ROMANIA SRL


Adresa: CAMPINA, Judet: PRAHOVA
Informatii de contact pentru CAMERON ROMANIA SRL in Major Companies in Romania

Profil extins pentru CAMERON ROMANIA SRL in kompass.com

Profil de companie pentru CAMERON ROMANIA SRL in doingbusiness.ro

Indicatori din Bilant20112012201320142015
Total active imobilizate257.707.670233.435.180257.268.720285.700.356292.013.687
Total active circulante425.837.496644.045.406891.760.670916.990.7711.205.948.834
Stocuri141.817.294161.060.679228.789.096295.906.614269.733.118
Casa si conturi481.29116.718.617440.880.217321.315.722692.207.388
Creante159.152.706241.697.160192.593.216284.228.076244.008.328
Capitaluri total318.836.368478.762.004687.822.664973.544.6331.313.093.983
Capital social60.432.50060.432.50060.432.50060.432.50060.432.500
Provizioane2.607.5742.064.9512.064.9512.064.9512.064.951
Datorii total363.426.594398.639.134461.328.354229.633.475184.652.198
Indicatori din Contul de Profit si Pierdere20112012201320142015
Cifra de afaceri677.011.157894.638.3491.062.680.0321.209.252.2581.284.647.037
Total venituri575.943.589752.074.375867.996.2741.091.451.5481.601.648.418
Total cheltuieli511.826.343555.858.877615.413.105749.714.2631.200.758.059
Profit brut64.117.246196.215.498252.583.169341.737.285400.890.359
Profit net51.853.430162.200.442209.060.660285.721.965332.036.396
Numar salariati8458659641.1151.103
Indicatori Derivati din Bilant20112012201320142015
Total datorii / capitaluri proprii1,13990,83260,67070,23590,1406
Total datorii / total active1,41021,70771,79320,80380,6323
Capitaluri proprii / total active1,23722,05092,67363,40764,4967
Indicatori de Profitabilitate20112012201320142015
Marja de profit brut (%)9,470621,932423,768528,260231,2063
Marja de profit net (%)7,659218,130319,673023,628025,8465
Rentabilitatea capitalului propriu inainte de impozitare20,029240,977136,728635,119930,5252
Rentabilitatea capitalului propriu dupa impozitare16,198233,873530,399929,363325,2824
Indicatori de Eficienta a Activitatii Operationale20112012201320142015
Viteza rotatie stocuri (zile)76,458665,710578,582589,316376,6379
Viteza incasari creante (zile; corectat cu TVA - 19%)72,104882,864855,588472,093558,2595
Viteza de rotatie total active (nr de ori)1,41021,70771,79320,80380,6323
Evolutie Cifra de Afaceri (2011-2015)
Evolutia Cifrei de Afaceri in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri pentru compania CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia cifrei de afaceri a companiei CAMERON ROMANIA SRLin raport cu media cifrei de afaceri din domeniul principal de activitate din care aceasta face parte, incadrand societatea intr-unul din quartile-urile aferente.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Active (2011-2015)
Evolutia Activelor in Raport cu Media Industriei
Graficul prezinta evolutia activelor totale (calculate ca suma intre activele imobilizate si activele circulante) pentru CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia activelor totale (circulante si imobilizate) raportata la media sectorului.
Chart.
Chart.
Evolutie Total Datorii (2011-2015)
Raport Datorii Totale din Total Active (%)
Graficul prezinta evolutia datoriilor totale pentru compania CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2011 - 2015 Graficul prezinta evolutia procentuala a raportului intre datoriile totale si activele totale detinute de catre CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.
Evolutie Profit Brut (2011-2015)
Marja de Profit Brut (%)
Graficul prezinta evolutia profitului brut pentru compania CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2011 - 2015. Graficul prezinta evolutia raportului intre profitul brut si cifra de afaceri realizata de catre CAMERON ROMANIA SRL in perioada 2011 - 2015.
Chart.
Chart.


Legenda:

Linia mov: imparte rezultatele companiilor in doua jumatati: superioara si inferioara;
Linia verde: imparte companiile din jumatatea superioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Linia rosie: imparte companiile din jumatatea inferioara in doua quartile: "quartilul superior" si "quartilul inferior"
Fundalul alb: reprezinta jumatatea superioara a fiecarui "quartil";

Acest raport financiar contine informatii primare obtinute din surse oficiale. Responsabilitatea pentru acest profil de companie apartine exclusiv acestor surse. Va rugam sa ne contactati pentru mai multe informatii.
back to top | home | contact
Sitemap: Business Digest Articole ultima editie Articole recente Opinii Companies Major Companies Companii Financiar Events Evenimente Doingbusiness.ro News Sitiri afaceri Stiri companii Evenimente de afaceri
RSS
© 2017 - Copyright Doingbusiness.ro